Izstāde "Arheoloģiskas liecības par Hanzas tirdzniecību Rīgā". Izstādē eksponētie muzeja arheoloģiskā krājuma priekšmeti sniedz priekšstatu un vizualizē rīdzinieku sadzīves materiālo kultūru gadsimtos, kad Rīga bija Hanzas savienības dalībniece.
Lasīt vairāk
Muzejs aicina ikvienu baudīt mākslas un vēstures klātbūtni plašajās muzeja zālēs, drošā vidē, ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus!
Lasīt vairāk
Virtuālā izstāde "Ieskats fotosalona “Hebensperger & Co” fotoalbumā jeb zudušā skaistā laikmeta spogulis". Muzeja krājumā glabātā albuma attēlos fiksēti 19.–20. gs. mijas Rīgas un Latvijas kūrortpilsētu skati.
Lasīt vairāk
2021. gada septembrī – mākslinieka Kurta Fridrihsona 110. dzimšanas diena. Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs vienmēr lepojies un lepojas, ka izcilo personību, mākslinieku Kurtu Fridrihsonu var saukt par savējo. Viņa talanta un darba atstātās pēdas vēl šodien ir būtiski akcenti muzeja ekspozīcijā.
Lasīt vairāk
Tematisku ekskursiju – orientēšanās spēli „Meklēsim dzīvniekus Vecrīgā!” muzejs piedāvā izziņas priekam bērniem un pieaugušajiem. Tematiska pastaiga ar uzdevumu Vecrīgā var kļūt par īpašu piedzīvojumu, esot kopā ar ģimeni, draugiem vai arī individuāli. Izprintējiet vai lejupielādējiet - un lietojiet to!
Lasīt vairāk
Tematisko ekskursiju – orientēšanās spēli „Vecrīgas leģendas un stāsti” muzejs piedāvā bez maksas privātai lietošanai ikviena priekam un izziņai, individuāli vai kopā ar ģimeni un draugiem, brīvdienu pastaigā dodoties pa Vecrīgu un iepazīstot Rīgas vēsturi.
Lasīt vairāk
Virtuālā izstāde "“Villeroy & Boch” Metlahas flīžu paraugu lapas muzeja krājumā". Gandrīz simts dažādu flīžu paraugu lapas, ko vācu firmas “Villeroy & Boch” produkcijas popularizēšanas un izplatīšanas nolūkos apritē laida importa preču tirgotāji Rīgā 19. gs. pēdējā ceturksnī, 20. gs. sākumā un arī 20. gs. 20. gados, glabājas muzeja krājumā.
Lasīt vairāk
Darba lapas bērniem “Krāso un iepazīsti Rīgas vēsturi!”
Lasīt vairāk
Muzeja veikalā iespējams iegādāties unikālu izdevumu visiem, kuru interešu lokā ir numismātika!
Lasīt vairāk
Vēsturiskas personības un skatiens pāri laikiem virtuālajā izstādē "Portreti muzeja gleznu kolekcijā". Muzeja krājuma glabātāju veidotās virtuālās izstādes apskatāmas sadaļā "Izstādes - Virtuālās izstādes".
Lasīt vairāk