Reinholda Šmēlinga projektēto ēku fotoalbums

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja fotokrājumā glabātais fotogrāfiju albums ir Rīgas pilsētas arhitektu biroja darbinieku dāvana savam kolēģim arhitektam Reinholdam Šmēlingam viņa 25 darba gadu atcerei Rīgas pilsētas arhitekta amatā (1879-1904), kas tika atzīmēta 1904. gadā. Albumā ievietotas 88 nezināma autora fotogrāfijas ar Šmēlinga projektēto un rekonstruēto ēku fotofiksācijām.

Fotoalbums ir ne tikai vēsturiski vērtīga vizuāla liecība par ievērojama pilsētas arhitekta veikumu, bet arī interesants ar to, ka piedāvā pārsteidzošu ceļojumu pa senās fotogrāfijās reti fiksētiem objektiem dažādās Rīgas apkaimēs.

Izstāde ievietota Nacionālā muzeju krājuma kopkataloga (NMKK) Izstāžu platformā. Izstādes apraksts:

https://www.nmkk.lv/Exhibitions/ExhibitionForm.aspx?id=479

Izstādes fotogrāfijas apskatāmas NMKK virtuālo izstāžu platformā, klikšķinot uz saiti Izstādes priekšmeti:

http://www.nmkk.lv/Exhibitions/ExhibitionItemList.aspx?id=479

Virtuālās izstādes autore: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Fotomateriālu kolekcijas krājuma glabātāja Lauma Lanceniece.

Reinholda Šmēlinga projektēto ēku albums

Brūnas ādas sējums (grāmatu sietuve “Chr. Haffelberg, Riga”) ar metālā kaltu, mākslinieciski veidotu rotājumu vāka kreisajā augšējā stūrī (lauru zars, ko apņem lenta ar gadskaitļiem “15. sept. 1879-1904” un jubilāra monogramma ar amata simboliem – cirkuli, trijstūri, sliedi). Albumā iesietas 22 pelēka kartona lapas (39,5 x 28,5 x 0,2 cm), kurās tipogrāfiski iespiestu vinješu ietvērumos ievietotas 88 fotogrāfijas un fotopastkartes ar ēku atšifrējumiem krievu valodā, rokrakstā ar melnu tinti zem katra attēla. Pirmajā lapā veltījums jubilāram vācu valodā, rokrakstā ar tinti un 6 paraksti.

Ēdnīca Klīversalā. Autors nezināms.