PIEDĀVĀJUMS

EKSKURSIJAS

Pārskata ekskursija

Pārskata ekskursijas laikā muzeja pamatekspozīcijās apmeklētāji gūs priekšstatu par Rīgas pilsētas rašanos un vēsturi, par Latvijas kuģniecības vēsturi, kā arī apskatīs Sudraba kabinetu. 14 muzeja zālēs redzēs gan izcilus kultūrvēstures un mākslas priekšmetus, gan ikdienā lietotas lietas, kas muzejā nonākušas gandrīz 250 gadu ilgajā tā pastāvēšanas laikā.

Ekskursijas ilgums: līdz 90 min.

Maksa par ekskursiju:
Ekskursijas vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 10,00; svešvalodā – EUR 15,00.

Ekskursijas apmeklējums 1 personai:

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr. 

(+371) 67356676

Tematiskas ekskursijas pa Vecrīgu

Tematiskas ekskursijas pa Vecrīgu – kopā ar ģimeni un draugiem!

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs nelielām grupām (no 3 līdz 10 dalībniekiem) piedāvā sekojošas tematiskas ekskursijas pa Vecrīgu:

  1. Tematiska ekskursija “Vecrīga cauri gadsimtiem”
  2. Tematiska ekskursija “Rīdzene – upe zem ielām”
  3. Tematiska ekskursija “Baznīcas, klosteri un kapsētas Vecrīgā”
  4. Tematiska ekskursija “Rīga – pilsēta cietoksnis”
  5. Tematiska ekskursija “Vecrīga leģendās un stāstos”

Maksa par ekskursijas vadīšanu vienai personai:

pieaugušajiem EUR 10,- (latviešu valodā), EUR 15,- (krievu un angļu valodā); skolēniem – EUR 5,-

Grupā: no 3 līdz 10 dalībniekiem.

Informācija un tematiskās ekskursijas pieteikšana, saskaņojot tās norises laiku, muzeja Komunikācijas darba nodaļā pa tālruni:

(+371) 67356676

Ekskursija ar bruņinieka tērpa un ieroču demonstrējumu

Ekskursijas laikā muzeja pamatekspozīcijās apmeklētāji ne tikai gūs priekšstatu par Rīgas pilsētas rašanos un vēsturi, par Latvijas kuģniecības vēsturi, kā arī apskatīs Sudraba kabinetu un Martas Alberingas kabinetu, bet arī varēs izmantot īpašu iespēju: iemēģinot viduslaiku karavīru ieročus un bruņojumu, justies kā senlaiku karotāji un uzzināt par vēsturiskām kaujas un tuvcīņas metodēm, par notikumiem Rīgas senajos kaujas laukos.

Ekskursijas ilgums: līdz 90 min.

Maksa par ekskursiju:
Ekskursijas vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 15,00; svešvalodā – EUR 20,00.

Ekskursijas apmeklējums 1 personai:

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr. 

(+371) 67356676

Tematiskas ekskursijas – orientēšanās spēles ikviena izziņas priekam

Tematiska ekskursija – orientēšanās spēle „Meklēsim dzīvniekus Vecrīgā!”

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja tematiskā ekskursija – orientēšanās spēle „Meklēsim dzīvniekus Vecrīgā!” piedāvā doties brīvdienu pastaigā pa Vecrīgu, vienlaicīgi, ar prieku un meklētāja azartu, atrodot vēsturiskus objektus Vecrīgas pilsētvidē un uzzinot interesantus faktus. Protams, dubults prieks būs, ja darīsiet to kopā ar ģimeni un bērniem vai ar draugiem.

Muzeja speciālistu sagatavotā ekskursijas – spēles komplektā ietilpst: maršruta karte, meklējamie objekti un to stāsti. Ekskursija – spēle paredzēta privātai lietošanai ikviena priekam un izziņai.

Ekskursiju spēli muzejs piedāvā ikvienam bez maksas.

Ekskursija – spēle “Meklēsim dzīvniekus Vecrīgā! 

Izstaigājiet Vecrīgu un atrodiet 25 vietas, kurās paslēpušies dažādi dzīvnieki. Iespējams, vērīgākie, ejot un aplūkojot Vecrīgas namus, atradīs arī vēl citus dzīvnieku tēlus, kuri kartē nav norādīti. Ja tā, muzejs būs pateicīgs saņemt ziņu par jūsu atradumiem un aklājumiem. Rakstiet uz ekskurs@rigamuz.lv, lai padalītos ar saviem novērojumiem.

Iesakām izprintēt ekskursijas – orientēšanās spēles maršruta karti, ekskursijas tekstu, kas stāsta par maršrutā iekļautajiem objektiem, kā arī spēles uzdevumu lapas – attēlus konkrēto objektu meklēšanai.

Spēles dalībnieku uzdevums – atrast un atšifrēt, kuram stāstam un adresei atbilst attēlā redzamais dzīvnieks.

Lai Jums ir kopā būšanas prieks un izziņas prieks!

Tematiskā ekskursija – orientēšanās spēle „Vecrīgas leģendas un stāsti”

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja tematiskā ekskursija – orientēšanās spēle „Vecrīgas leģendas un stāsti” paredzēta privātai lietošanai ikviena priekam un izziņai, individuāli vai kopā ar ģimeni un draugiem, brīvdienu pastaigā dodoties pa Vecrīgu un iepazīstot Rīgas vēsturi.

Ekskursiju spēli muzejs piedāvā ikvienam bez maksas.

Ekskursija – spēle “Vecrīgas leģendas un stāsti 

Iesakām izprintēt ekskursijas – orientēšanās spēles maršruta karti, Vecrīgas ekskursijas tekstu, kas atklāj leģendas un stāstus, kas saistīti ar maršrutā iekļautajiem objektiem, kā arī spēles uzdevumu lapas.

Spēles dalībnieku uzdevums – atrast un atšifrēt, kurai Vecrīgas leģendai vai stāstam atbilst attēlā redzamā detaļa

Ekskursijas – orientāšanās spēles gaitā iepazīsiet sekojošās leģendas un stāstus: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Sarkanais kardināls; Doma baznīcas leģenda; Rīgas baznīcu torņu gaiļi; Rīgas vīnūzis; Pirmā Rīgas aptieka; Ziemassvētku egle; Sv. Pētera baznīcas leģenda; Spokošanās Sv. Jura baznīcā; Leģenda par Heisterbahas mūku Jāņa sētā; Sv. Jāņa baznīcā iemūrētie mūki; Pakavs pie nama sienas Kaļķu ielā 20; Kaķu nams; Zviedru vārti; Zvans ārpus torņa – Svētā Blāzija zvans; Rīgas pils; Rīgas Lielais Kristaps.

Ģimenēm ar bērniem

Ģimeņu dienas

Ģimeņu dienas programmas muzejā tiek piedāvātas reizi mēnesī, svētdienās.

Maksa par nodarbību:

Informācija: tālr.

(+371) 67356676

Darba lapas bērniem “Krāso un iepazīsti Rīgas vēsturi!”

Muzeja piedāvātās Darba lapas “Krāso un iepazīsti Rīgas vēsturi!” paredzētas bērnu radošas un izzinošas aktivitātes raisīšanai, iepazīstinot ar Rīgas vēstures reālijām, kas atrodamas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja ekspozīcijā.

Ikviens zīmēšanai piedāvātais objekts ir izcils Rīgas vēstures liecinieks, leģenda, mākslas darbs, cilvēku izcilu prasmju veikums.

Krāsojot bērni iepazīs vienu no senās Rīgas brīnumiem – Lielo Kristapu, ceļotāju un tirgotāju aizgādni, Melngalvju biedrības patronesi – Svēto Ģertrūdi, 17. gadsimta Kaņepāju šķirotāju un Kara bundzinieku, kā arī Iļģuciema stikla fabrikas aroda meistaru darinātus stikla izstrādājumus, kas eksponēti izstādē “Ilģuciema stikls”.

Darba lapās ievietota pamatinformācija par krāsojamajiem objektiem, kā arī samazināts to oriģināla attēls. Arī vecākiem, darbojoties kopā ar bērniem, iespējams, raisīsies vēlme vairāk uzzināt, izzināt.

Darba lapas PDF formātā atradīsiet šajā sadaļā, bet JPG formātā sadaļā “Aktualitātes”. Darba lapas var lejupielādēt savā datorā, izdrukāt un darboties kopā ar bērniem! Darba lapu klāsts regulāri tiks papildināts. Rodiet radošas izpausmes un kopā būšanas prieku! 

Darba lapa "Rīgas Lielais Kristaps"

Darba lapa "Svētā Ģertrūde"

Darba lapa "Kaņepāju šķirotājs"

Darba lapa "Bundzinieks"

Darba lapa "Iļģuciema stikla Sarkanā vāze"

Darba lapa "Iļģuciema stikla Zilā vāze"

Pirmsskolas izglītības iestādēm

Programma “Kā dzīvoja senie rīdzinieki”

Nodarbībā būs iespēja uzzināt, kā dzīvoja senie rīdzinieki: kādas mājas cēla, kā ģērbās, ko ēda, ar kādiem kuģiem brauca, kādas bija to tradīcijas, paražas, ticējumi.

 Programmas ilgums: līdz 45 min.

Maksa par nodarbību:
Nodarbības vadīšana grupai: EUR 7,00
Nodarbības apmeklējums bērniem: bez maksas
2 pedagogiem, kas pavada grupu (vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas.

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Programma “Rīga teikās un leģendās”

Nodarbības laikā bērniem būs iespēja, klausoties teikas, leģendas un patiesus vēsturiskus notikumus, iepazīt Rīgas vēsturi un interesantākos muzeja priekšmetus.

Programmas ilgums: līdz 45 min.

Maksa par nodarbību:
Nodarbības vadīšana grupai: EUR 7,00
Nodarbības apmeklējums bērniem: bez maksas
2 pedagogiem, kas pavada grupu (vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas.

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” muzejā

Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros piedāvā ikvienu no skolēniem paredzētajām ekskursijām un muzejpedagoģiskajām programmām.

Muzeja piedāvājums skolām apskatāms sadaļās: Skolām/Tiešsaistes nodarbības; Skolām/Ekskursijas; Skolām/Muzejpedagoģiskās programmas:  https://www.rigamuz.lv/rvkm/piedavajumi/

Par kultūrizglītības programmu “Latvijas skolas soma”.

Laikā, kad gan indivīdu, gan valstu dzīves kvalitāti aizvien vairāk ietekmē spēja būt radošiem, kritiski domājošiem, inovatīviem un uz sadarbību orientētiem, izglītības procesā pieaug kultūras izpratnes un izpausmes kompetences nozīme. Lai reaģētu uz šo izaicinājumu un nodrošinātu iespēju skolu jaunatnei sastapties ar autentiskām kultūras un mākslas norisēm, Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros tika izveidota kompleksa, starpdisciplināra kultūrizglītības programma „Latvijas skolas soma”, kurā katrā mācību gadā iesaistīti vairāk nekā 200 000 Latvijas bērnu un jauniešu.

Kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” mērķis ir dot iespēju Latvijas skolēniem iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā), sasaistot tās ar mācību un audzināšanas darbu.

“Latvijas skolas soma” ir kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, mazinātu sociālo nevienlīdzību, tā stiprinot jaunās paaudzes pilsoniskuma un valstiskās piederības apziņu.

Programmas darbība aktivizē jaunu kultūras produktu veidošanu bērnu un jauniešu auditorijai, paaugstinot nodarbinātību un veicinot kultūras un izglītības jomu profesionāļu un ekspertu sadarbību.

Programma „Latvijas skolas soma” sekmē valsts izglītības standartos noteikto mērķu sasniegšanu pamata un vidējās izglītības posmā un nostiprina izpratni par kultūras īpašo lomu personības attīstībā un 21. gadsimta zināšanu ekonomikā, veicinot augstas pievienotās vērtības preču un pakalpojumu radīšanu.

https://www.km.gov.lv/lv/latvijas-skolas-soma

https://lv100.lv/programma/latvijas-skolas-soma/

Skolām / Tiešsaistes nodarbības

Attālinātā tiešsaistes pedagoģiskā programma “Kā dzīvoja senie rīdzinieki”

Nodarbības laikā skolēni uzzinās kā dzīvoja senie rīdzinieki: kādas mājas cēla, kā ģērbās, ko ēda, ar kādiem kuģiem brauca, kādas bija tradīcijas, paražas, ticējumi. Kas no senajām pilsētnieku dzīves reālijām mūsdienās saglabājies, pazīstams, kas aizmirsts. Apspriedīsim, ko mums būtu vērts mācīties no senajiem rīdziniekiem.

Nodarbības noslēgumā skolēni tiks aicināti uz radošo darbnīcu, lai mācītos pašrocīgi izgatavot senu rotaļlietu – rūceni. Ar rūceņiem bērni spēlējušies jau vismaz pirms 1000 gadiem. Par to liecina arheoloģiskajos izrakumos atrastie priekšmeti.

Arī mūsdienu bērniem rūceņa veidošana un darbināšana sniedz gan pirkstu veiklības treniņu, gan prieku un aizrautību.

Nepieciešamās lietas “Rūceņu” radošajai darbnīcai:

  1. Liela poga.
  2. Kokvilnas tamborēšanas diegs vai kokvilnas aukla, ko var izvērt cauri pogai,
  3. Šķēres.

Pedagoģiskās programmas ietvaros tiek piedāvāta arī spēle – burtu režģis.

Mērķauditorija: 1.–4. klašu skolēni.

Programmas ilgums: līdz 60 min.

Maksa par nodarbību:
Nodarbības vadīšana grupai: EUR 10,00

Nodarbības apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas.

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.:

(+371) 67356676

Skolām / Ekskursijas

Pārskata ekskursija

1.–12. klases skolēniem.

Pārskata ekskursijas laikā muzeja pamatekspozīcijās skolēni gūs priekšstatu par Rīgas pilsētas rašanos un vēsturi, par Latvijas kuģniecības vēsturi, kā arī apskatīs Sudraba kabinetu un Martas Alberingas kabinetu. 14 muzeja zālēs redzēs gan izcilus kultūrvēstures un mākslas priekšmetus, gan ikdienā lietotas lietas, kas muzejā nonākušas gandrīz 250 gadu ilgajā tā pastāvēšanas laikā.

Ekskursijas ilgums: līdz 90 min.

Maksa par ekskursiju:
Ekskursijas vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 10,00; svešvalodā – EUR 15,00
Ekskursijas apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas.

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Ekskursija ar bruņinieka tērpa un ieroču demonstrējumu

1.–12. klases skolēniem.

Ekskursijā iepazīsim ne tikai Rīgas vēsturi, bet arī seno viduslaiku bruņinieku dzīvesveidu un ieročus. Iemēģinot viduslaiku karavīru ieročus un bruņojumu, varēsim justies kā senlaiku karotāji un uzzināt par vēsturiskām kaujas un tuvcīņas metodēm, par notikumiem Rīgas senajos kaujas laukos.

Ekskursijas ilgums: līdz 90 min.

Maksa par ekskursiju:
Ekskursijas vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 15,00; svešvalodā – EUR 20,00
Ekskursijas apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Vecrīga leģendās un stāstos

1.-4. klases skolēniem.

Kopā ar gidu izstaigāsim Vecrīgu un iepazīsim stāstus un leģendas par Vecrīgas ielām, baznīcām un pieminekļiem.

Ekskursijas ilgums: līdz 90 min.

Maksa par ekskursiju:
Ekskursijas vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 15,00; svešvalodā – EUR 20,00
Ekskursijas apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Atklāt Vecrīgu

5.–12. klases skolēniem.

Kopā ar gidu izstaigāsim un iepazīsim Vecrīgas ielas, laukumus, pagalmus, baznīcas un citas interesantas vietas.

Ekskursijas ilgums: līdz 90 min.

Maksa par ekskursiju:
Ekskursijas vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 15,00; svešvalodā – EUR 20,00
Ekskursijas apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Muzeja ceļš

5.–12. klases skolēniem.

Ekskursija notiek muzeja izstādē „Doma muzejs – templis zinātnei un mākslai” un Vecrīgā. Tās laikā iepazīsim muzeja vēsturi un muzeja pamatlicēja Rīgas ārsta Nikolausa fon Himzela kolekciju. Izstaigāsim vietas, kur kādreiz bijis Rīgas muzejs, jo tagadējā ēkā muzejs atrodas tikai kopš 1890. gada.

Ekskursijas ilgums: līdz 90 min.

Maksa par ekskursiju:
Ekskursijas vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 15,00; svešvalodā – EUR 20,00
Ekskursijas apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Ģerboņi muzejā

5.–12. klases skolēniem.

Ekskursijā muzejā uzzināsim par dzimtu, biedrību, pilsētu un valsts ģerboņu vēsturi.

Ekskursijas ilgums: līdz 90 min.

Maksa par ekskursiju:
Ekskursijas vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 15,00; svešvalodā – EUR 20,00
Ekskursijas apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Kapu tradīcijas Rīgā

1.–12. klases skolēniem.

Ekskursija notiek muzejā un bijušajā viduslaiku kapsētā – Doma dārzā. Ekskursijā uzzināsim par apbedīšanas tradīcijām Rīgā.

Ekskursijas ilgums: līdz 90 min.

Maksa par ekskursiju:
Ekskursijas vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 15,00; svešvalodā – EUR 20,00
Ekskursijas apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Doma baznīca un Krusteja

1.–12. klases skolēniem.

Ekskursijā iepazīsim Doma baznīcu, tās ērģeles, logu vitrāžas, kapu pieminekļus, altāri, kanceli.  Izstaigāsim bijušā vīriešu klostera telpas – Krusteju, apskatīsim tur izstādītos vēstures un kultūras pieminekļus.

 Ekskursijas ilgums: līdz 90 min.

Maksa par ekskursiju:
Ekskursijas vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 15,00; svešvalodā – EUR 20,00
Ekskursijas apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Mācīsimies Latvijas vēsturi

9. un 12. klases skolēniem.

Piedāvājam, pirms vēstures eksāmena, atkārtot  un pārbaudīt savas zināšanas Latvijas vēsturē.

 Ekskursijas ilgums: līdz 90 min.

Maksa par ekskursiju:
Ekskursijas vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 15,00; svešvalodā – EUR 20,00
Ekskursijas apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Baznīcas un klosteri viduslaiku Rīgā

6.–12. klases skolēniem.

Ekskursijas laikā iepazīsimies ar Rīgas Doma un Krustejas plānojumu un arhitektonisko elementu funkcionālo nozīmi. Skolēni tiks aicināti Rīgas Doma ansamblī saskatīt kristīgajiem dievnamiem raksturīgos būvelementus.

 Ekskursijas ilgums: līdz 90 min.

Maksa par ekskursiju:
Ekskursijas vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 15,00; svešvalodā – EUR 20,00
Ekskursijas apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Reformācija Rīgā un Livonijā

6.–12. klases skolēniem.

Ekskursijas laikā būs iespēja nostiprināt zināšanas par reformācijas gaitu, tās aizsācējiem Rīgā, kā arī apmeklēt ar reformāciju saistītās vietas Vecrīgā.
Ekskursijas ilgums: līdz 90 min.

Maksa par ekskursiju:
Ekskursijas vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 15,00; svešvalodā – EUR 20,00
Ekskursijas apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Svēto, bīskapu un bruņinieku tēli muzeja ekspozīcijā un Doma baznīcā

6.–12. klases skolēniem.

Ekskursija notiek muzejā un Doma baznīcā. Iepazīsim Rīgā nozīmīgu svēto, bīskapu un bruņinieku atveidojumus unikālās viduslaiku skulptūrās un vēlāka laika vitrāžās. Apskatīsim Sv. Marijas, Sv. Ģertrūdes, Sv. Maurīcija, Sv. Kristofera, saukta Lielais Kristaps, bīskapa Alberta, bruņinieka Rolanda u.c. atveidojumus un uzzināsim stāstus un leģendas par viņiem.

Ekskursijas ilgums: līdz 90 min.

Maksa par ekskursiju:
Ekskursijas vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 15,00; svešvalodā – EUR 20,00
Ekskursijas apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Skolām / Muzejpedagoģiskās programmas

Kā dzīvoja senie rīdzinieki

1.–4. klašu skolēniem.

Nodarbībā būs iespēja uzzināt, kā dzīvoja senie rīdzinieki: kādas mājas cēla, kā ģērbās, ko ēda, ar kādiem kuģiem brauca, kādas bija to tradīcijas, paražas, ticējumi.

Programmas ilgums: līdz 60 min.

Maksa par nodarbību:
Nodarbības vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 10,00; svešvalodā – EUR 15,00
Nodarbības apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Rīgas naudas ceļš uz eiro

1.–12. klases skolēniem.

Nodarbība sniegs ieskatu naudas vēsturē Rīgā, parādot, kā tā pārveidojās un attīstījās dažādu varu ietekmē. Dzintara ceļš, senākā nauda Latvijas teritorijā un Rīgā, maiņas tirdzniecība senajā Rīgas ostā, Livonijas laika nauda, poļu – zviedru laika nauda, Krievijas impērijas nauda, ostrubļi, ostmarkas, lati un santīmi, reihsmarkas, rubļi un kapeikas, Latvijas rubļi (repši), lati un santīmi un – eiro.

Programmas ilgums: līdz 90 min.

 Maksa par nodarbību:
Nodarbības vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 10,00; svešvalodā – EUR 15,00
Nodarbības apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Meklēsim dzīvnieku tēlus Rīgas doma krustejā!

1.–9. klases skolēniem.

Nodarbība notiek Rīgas Doma Krustejā. Skolēniem būs iespēja iepazīt Krustejas vēsturi un arhitektūru, apskatīt tur izstādītos lielgabalus, pieminekļus, kā arī pašiem mēģināt atrast dzīvnieku atveidojumus gan priekšmetos, gan Krustejas arhitektūrā.

Programmas ilgums: līdz 90 min.

 Maksa par nodarbību:
Nodarbības vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 10,00; svešvalodā – EUR 15,00
Nodarbības apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Gaisma Rīgas ielās

1.–4. klašu skolēniem.
Nodarbības laikā skolēni iepazīsies ar dažādām vēsturiskām apgaismošanas ierīcēm, kādas izmantotas Rīgā gadsimtu gaitā.

Programmas ilgums: līdz 60 min.

 Maksa par nodarbību:
Nodarbības vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 10,00; svešvalodā – EUR 15,00
Nodarbības apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Rīga teikās un leģendās

1.–4. klašu skolēniem.
Nodarbības laikā skolēniem būs iespēja, klausoties teikas, leģendas un patiesus vēsturiskus notikumus, iepazīt Rīgas vēsturi un interesantākos muzeja priekšmetus.
Programmas ilgums: līdz 60 min.

 Maksa par nodarbību:
Nodarbības vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 10,00; svešvalodā – EUR 15,00
Nodarbības apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Senā Rīdzene – upe zem ielām

3.–12. klašu skolēniem.
Nodarbība notiek muzejā un Vecrīgas ielās. Skolēni iepazīsies ar arheoloģiskajiem atradumiem un varēs izsekot senās upes liktenim, izstaigājot ielas, kuru vietā kādreiz tecējusi Rīdzene.
Programmas ilgums: līdz 90 min.

 Maksa par nodarbību:
Nodarbības vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 10,00; svešvalodā – EUR 15,00
Nodarbības apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Mode cauri gadsimtiem

5.–12. klašu skolēniem.

Nodarbībā skolēni gūs ieskatu 18.–20. gs. modes attīstībā. Šīs programmas ietvaros skolēniem būs iespēja ne tikai iepazīties ar mainīgajām modes tendencēm un valdošajām normām Rīgā, bet aktīvi iesaistīties, atpazīstot dažādu laiku modi.

Programmas ilgums: līdz 90 min.

 Maksa par nodarbību:
Nodarbības vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 10,00; svešvalodā – EUR 15,00
Nodarbības apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Senie nocietinājumi – mūri zem ielām

5.–12. klašu skolēniem.
Nodarbība notiek muzejā un Vecrīgā. Nodarbības laikā skolēni gūs priekšstatu par senās Rīgas 13.–16. gs. nocietinājumu sistēmu gan iepazīstoties ar nocietinājumiem, kas saglabājušies pilsētā, gan muzejā esošajiem materiāliem.
Programmas ilgums: līdz 90 min.

 Maksa par nodarbību:
Nodarbības vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 10,00; svešvalodā – EUR 15,00
Nodarbības apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Tirdzniecība un kuģniecība viduslaiku Rīgā

5.–9. klašu skolēniem.
Skolēni iepazīsies ar tirdzniecības attīstību Rīgā 12.–17. gs. Nodarbības laikā būs iespēja spēlēt izglītojošu, vienīgi Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā pieejamu galda spēli „Hanza”. Spēles laikā, komandām savā starpā “cīnoties”, skolēni varēs iejusties tirgotāju lomās, iepazīt galvenos tirdzniecības ceļus un uzzināt, kādas preces pa tiem veda.

Programmas ilgums: līdz 90 min.

 Maksa par nodarbību:
Nodarbības vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 10,00; svešvalodā – EUR 15,00
Nodarbības apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

Bruņniecība un ieroču attīstība viduslaikos

5.–12. klašu skolēniem.

Skolēniem būs iespēja nostiprināt zināšanas par viduslaiku bruņniecību, krusta kariem, bruņinieku ordeņiem Eiropā un Latvijā. Skolēni uzzinās, kā notika bruņinieku iesvētīšana, kādas bruņas un ieročus tie lietoja.

Programmas ilgums: līdz 90 min.

 Maksa par nodarbību:
Nodarbības vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 10,00; svešvalodā – EUR 15,00
Nodarbības apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676

No liellaivas līdz buriniekam

1.–12. klašu skolēniem.

Nodarbības laikā skolēni varēs iepazīties ar kuģniecības attīstību Latvijā un pasaulē – izsekot kuģu veidiem un to attīstībai. Nodarbībā tiks lietotas senas jūras kartes un lineāli. Mēģināsim noteikt kuģa kursu, rēķināt attālumus, izmantosim vēja rozi. Izmēģināsim noteikt kuģa atrašanās vietu ar sekstantu, hronometru, koordināšu tabulām.

Programmas ilgums: līdz 90 min.

 Maksa par nodarbību:
Nodarbības vadīšana grupai: latviešu valodā, 1.–9. klases izglītojamiem krievu valodā – EUR 10,00; svešvalodā – EUR 15,00
Nodarbības apmeklējums 1 personai – EUR 1,00

2 pedagogiem, kas pavada grupu (grupā vismaz 10 izglītojamie), apmeklējums bez maksas

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr.

Pieaugušajiem / Mūžizglītība

Jaunlaulātajiem un kāzu gadadienu jubilāriem: kāzu pieturvieta

Muzejs aicina jaunlaulātos un kāzu gadadienu jubilārus pēc svinīgās ceremonijas vai citā piemērotā brīdī, uzdāvināt sev un viesiem romantisku stundu muzejā!

Programmā iekļauts simbolisku pieturvietu ceļš (Rīgas Lielā Kristapa labvēlības un ģimenes saimnieciskās veiksmes iegūšana u.c.), kāzu valsis un iespēja svētku tostam greznajā Kolonnu zālē, kā arī fotografēšanās iespējas visās muzeja zālēs.

Muzeja programmā var piedalīties pēc izvēles: divatā, kopā ar vedējiem, tuviniekiem un kāzu viesiem.

Programmas ilgums: ~ 60 min. (laikā no 11.00–17.00).

Maksa par programmu:
Programmas vadīšana: latviešu valodā – EUR 40,00; svešvalodā – EUR 50,00
Programmas apmeklējums 1 personai – EUR 1,50
Fotosesija muzeja interjeros ar profesionālu kameru – EUR 30,00
Pasākuma iepriekšēja apmaksa muzeja grāmatvedībā.

P.S. Vēlamo cienastu piegādā pasākuma dalībnieki.

Pieteikšanās un papildus informācija: ne vēlāk kā 5 darba dienas iepriekš vai programmas individuāla saskaņošana –pa telefoniem: (+371) 67356680; 67356676; 29129052.

Pasākumu cikls “Zinātkāro svētdienas”

Katra mēneša pēdējā svētdienā (izņemot jūnijā, jūlijā, augustā) plkst. 14.00 muzejs ikvienu interesentu aicina uz tematisku mūžizglītības pasākumu “Zinātkāro svētdienas” ietvaros. Katra pasākuma tēma savlaicīgi tiek izziņota muzeja mājaslapā, sociālajos tīklos un citos plašsaziņas līdzekļos. 2020. gada pasākumu cikla dalībnieki tiks iepazīstināti ar dažādām muzeja krājuma kolekcijām, kā arī ar citām muzeja aktuālajām norisēm.

Maksa par pasākumu, skatīt šeit.

Lekciju cikls “Rīgas pilsētas un Latvijas kuģniecības vēsture”

Lekciju cikls tūristu gidiem un vēstures interesentiem notiek muzeja ekspozīcijā. Lektori ir muzeja vēsturnieki, kas specializējušies Rīgas vēstures un Latvijas kuģniecības vēstures izpētē. 14 lekciju cikls 9 nodarbībās iepazīstina ar sekojošām tēmām: Rīgas vēsture (no pirmsākumiem līdz 1940. gadam), Latvijas kuģniecības vēsture (10. gs.–mūsdienas), Sudraba kabinets, Martas Alberingas kabinets, Doma muzejs Rīgā – templis zinātnei un mākslai, Rīgas Doma Krusteja.

Lekciju cikls tiek organizēts reizi gadā, sestdienu rītos (parasti no janvāra pēdējās sestdienas). Informācija par lekcija cikla sākumu un aicinājums pieteikties tiks izziņots muzeja mājaslapā, sociālajos tīklos un citos plašsaziņas līdzekļos.

Lekciju kursa noslēgumā dalībnieki saņem apliecību, kas sniedz iespēju vadīt ekskursijas tūristu grupām Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja ekspozīcijā, kā arī izziņu par noklausīto lekciju. 

Lekcijas ilgums: 1,5–2 stundas

Maksa:
Lekciju cikla apmeklējumu (9 nodarbības) 1 personai: EUR 70,00 (t.sk. PVN)

Lekciju cikla apmeklējums (1 nodarbība) 1 personai: EUR 9,50 (t.sk. PVN)

Papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676, 67356680

Ekskursiju cikls “Zināmā un nezināmā Vecrīga”

Ekskursiju ciklā tūristu gidiem profesionālai pilnveidei, kā arī ikvienam interesentam iekļautās tematiskās ekskursijas sniedz iespēju klātienē detalizēti iepazīt Vecrīgas nocietinājumu sistēmu, ielu un Rīdzenes vēsturi, baznīcas, klosterus un kapsētas, arhitektūru, leģendas un nostāstus, kā arī gūt pieredzi un ieteikumus, kā ar Vecrīgu iepazīstināt tūristus. Ekskursijas vada muzeja vēsturnieki, kas specializējušies Rīgas vēstures izpētē.

Ekskursiju ciklu muzejs organizē divas reizes gadā – pavasarī un rudenī. Ciklā iekļautās 7 ekskursijas tiek piedāvātas nedēļas garumā – no pirmdienas līdz svētdienai. Informācija par lekcija cikla sākumu un aicinājums pieteikties tiks izziņots muzeja mājaslapā, sociālajos tīklos un citos plašsaziņas līdzekļos. Interesenti var apmeklēt visu ciklu vai tikai atsevišķas ekskursijas – pēc izvēles. Cikla noslēgumā dalībnieki saņems izziņu par noklausītajām akadēmiskajām stundām.

Ekskursijas ilgums: 1,5–2 stundas

Maksa: ekskursiju cikla apmeklējums (1 nodarbība) 1 personai: EUR 9,50 (t.sk. PVN)

Papildus informācija: tālr.

(+371) 67356676, 67356680

TELPU NOMA

Piedāvājam iznomāt telpas Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā – Vecrīgā, Rīgas Doma ansamblī, t. sk. – Kolonnu zāli, izcilu 18. gs. klasicisma arhitektūras pieminekli, kas restaurēts visā krāšņumā. 

Šajās zālēs aicinām organizēt: konferencessemināruskongresuskoncertusizrādesprezentācijas, laulību ceremonijas, saviesīgus vakarus un citus sarīkojumus. 

Piedāvājam: prezentācijas tehnikas un flīģeļa nomu, kā arī gida pakalpojumus, ja vēlēsieties iepazīties ar vienu no vecākajiem muzejiem Eiropā – Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju.  

 Lūdzam laikus pieteikt telpu rezervāciju, aizpildot pasūtījuma veidlapu un saskaņojot norises laiku un vēlamos muzeja papildpakalpojumus ar muzeja administrāciju!  

Pasūtījuma veidlapa 

Cenas

Telpu plāni un kvadratūras

Pieteikšanās un papildus informācija: tālr. (+371) 67211358, 26142538