Ieskats fotosalona “Hebensperger & Co” fotoalbumā jeb zudušā skaistā laikmeta spogulis

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā glabājas firmas “Hebensperger & Co” melnbaltu fotogrāfiju portfolio albums ar 19.–20. gs. mijas Rīgas un Latvijas kūrortpilsētu skatiem.

19.–20. gs. mija ir intensīvs Rīgas izaugsmes laiks, kad pilsēta iegūst un nostiprina tos vaibstus, ko lielā mērā pazīstam un ar ko lepojamies arī šodien. Albuma lappusēs varam ieraudzīt šīs pārmaiņas Rīgas vizuālajā tēlā visā savā krāšņumā. Jaunizveidotais Bastejkalns, pilsētas kanāla apstādījumi un bulvāru loka apbūve ar teātriem, viesnīcām un daudzajām izglītības iestādēm, tāpat kā industriālie objekti – dzelzceļa stacija, gāzes iestāde, – un ievērojami arhitektūras pieminekļi ir iecienīti fotografēšanas objekti un lepnuma simboli.

“Hebensperger & Co” albuma fotogrāfijas piedāvā ceļojumu laikā, kas uz mirkli dod iespēju sajust galvaspilsētas elpu pirms 120 gadiem.

Izstāde ievietota Nacionālā muzeju krājuma kopkataloga (NMKK) sadaļā Izstādes. Izstādes apraksts: http://www.nmkk.lv/Exhibitions/ExhibitionForm.aspx?id=460

Ieskats izstādē – fotogrāfijas apskatāmas NMKK virtuālo izstāžu platformā, klikšķinot uz: izstādes priekšmetihttps://www.nmkk.lv/Exhibitions/ExhibitionForm.aspx?id=460

Neliela daļa fotogrāfiju joprojām nav atšifrēta. Ja jūs atpazīstat kādu objektu vai vietu, lūdzu, rakstiet uz: lanceniece@rigamuz.lv

Virtuālās izstādes autore: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Fotomateriālu kolekcijas krājuma glabātāja Lauma Lanceniece.

Paviljons Vērmanes dārzā. 1902. Melnbalta fotogrāfija, ielīmēta firmas “Hebensperger & Co” skatu albumā “Landschafts – Album”.

Cigāru ražošanas un tirdzniecības firmas “Leo Wissor” paviljons. Pārvietots uz Vērmanes dārzu 1901. gada septembrī pēc Rīgas 700 gadu jubilejas Rūpniecības un amatniecības izstādes.