Starptautiska konference “Dzīvnieki Rīgā: attieksmes maiņa pret dzīvniekiem pilsētvidē vēsturiskā kontekstā”

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs 28. oktobrī aicina uz starptautisku  konferenci  “Dzīvnieki Rīgā: attieksmes maiņa pret dzīvniekiem pilsētvidē vēsturiskā kontekstā”.

Konference ir daļa no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja projekta “Dzīvnieki Rīgā: attieksmes maiņa pret dzīvniekiem industrializācijas laikmetā (19.–20. gs.)”, kura mērķis ir popularizēt ar dzīvniekiem saistīto tēmu pētniecību humanitārajās un sociālajās zinātnēs, izglītot sabiedrību par tēmu: cilvēka – dzīvnieka līdzās pastāvēšana urbānajā vidē.

Rīga izsenis ir bijusi dzīvnieku aizsardzības jautājumu aktīva risinātāja. 1861. gadā Rīgā nodibināja pirmo dzīvnieku aizsardzības biedrību (“Biedrība pret lopu mocīšanu”). Tas bija sākums dzīvnieku aizsardzības kustībai reģionā.

Konferences programmā paredzētie referāti sadalīti divās tematiskajās sekcijās: 1. Rīga kā dzīvnieku aizsardzības centrs; 2. Cilvēka un dzīvnieka mijiedarbība pilsētvidē.

Dalībai konferencē aicinām pieteikties, rakstot uz e-pastu: info@rigamuz.lv

Konference klātienē notiks 28. oktobrī Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē, Palasta ielā 4.

Konferences tiešraidei būs iespējams sekot tiešsaistē Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Facebook vietnē: https://www.facebook.com/Rigamuz

Pievērsiet uzmanību! Konferencē netiks nodrošināts sinhronais tulkojums, pieejamas būs tulkotas referātu galvenās tēzes.

Konferences programma (pdf)

Konferences programma

Rīgas panorāma. Pēc 1829. gada litografējis K.F. Hausvalds. RVKM krājums.