No 17. 11. muzejs atkal atvērts apmeklētājiem!

No 17. novembra Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs atkal aicina! Ar satikšanās prieku muzejs gaidīs apmeklētājus arī 18. novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienā.

Muzeja darba laiks 17. un 18. novembrī no 10.00-16.00, bet 19., 20., 21. novembrī – no 10.00-17.00. Muzeju varēs apmeklēt ievērojot epidemioloģiskās drošības nosacījumus, “zaļajā” – drošajā režīmā – uzrādot sadarbspējīgu Covid-19  vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, lietojot mutes un deguna aizsegu.

Īpašās iespējas šobrīd muzejā.

No 17. līdz 28. novembrim eksponēta leģendārā valsts vēstures relikvija  – Viļa Rīdzenieka lielformāta kolorētā fotogrāfija (119cm x 158 cm)  „Latvijas valsts pasludināšana 1918. gada 18. novembrī” – vienīgā vizuālā liecība, kurā iemūžināts vēsturiskais Latvijas valsts tapšanas brīdis – Latvijas Republikas proklamēšanas pasākums tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī (toreizējā II Rīgas pilsētas teātrī). Vairāk uzziniet: https://www.rigamuz.lv/rvkm/izstades_/izstades_muzeja/no-17-11-eksponeta-legendara-valsts-vestures-relikvija-vila-ridzenieka-fotografija-latvijas-valsts-pasludinasana-1918-gada-18-novembri/

No 17. novembra jauna izstāde “Viduslaiku Rīgas rakstāmlietas”. Izstādē eksponēti unikāli viduslaiku vēstures retumi – vienīgās līdz šim Latvijā zināmās 14. gadsimta vaska tāfelītes – Domskolas audzēkņu un skolotāju “pierakstu burtnīcas”, to rakstu atšifrējumi, kā arī rakstāmrīki – stili jeb rakstāmirbuļi. Pēc arheoloģisko pētījumu ziņām senākie Latvijā atrastie stili attiecas uz 12.–13. gadsimtu, bet jaunākie – uz 16. gadsimtu. Uzziniet vairāk: https://www.rigamuz.lv/rvkm/ekspozicijas-izstades/izstades/izstades-muzeja/

Muzeja aicina drošā vidē, ievērojot distanci, baudīt vēstures un mākslas klātbūtni, trīspadsmit zālēs apskatot pastāvīgās  ekspozīcijas  “Rīgas vēsture”, “Latvijas kuģniecības vēsture”, “Sudraba kabinets” un izstādes.

 Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja darba laiks ziemas sezonā (līdz 30. aprīlim): pirmdienās, otrdienās – slēgts; trešdienās, ceturtdienās, piektdienās, sestdienās, svētdienās no 10.00 līdz 17.00.

 Muzeja darbība norit, ievērojot muzeju nozarei izstrādātu sanitāro protokolu, kura mērķis ir maksimāli nodrošināt apmeklētāju un darbinieku aizsardzību. Muzejs aicina ikvienu būt atbildīgiem pret sevi un citiem, lai Covid-19 vīrusa izplatība tiktu apturēta.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejam rūp apmeklētāju un darbinieku drošība! Muzejs īsteno šādus epidemioloģiskās drošības pasākumus:

  • muzeju var apmeklēt, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu; muzeja darbinieki kontrolē sertifikāta esamību
  • apmeklētājiem / darbiniekiem jālieto mutes un deguna aizsegs
  • jāievēro 2 metru distance no citiem apmeklētājiem, izņemot vienā mājsaimniecībā dzīvojošos
  • muzejs nodrošina regulāru telpu uzkopšanu, dezinfekciju un vēdināšanu,
  • muzejā ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi,
  • muzeja kasē ir pieejamas sejas maskas,
  • muzeja darbinieki kontrolē apmeklētāju skaitu un plūsmu,
  • muzeja biļetes tagad iespējams iegādāties arī attālināti, izmantojot lietotni “Mobilly”

Vadlīnijas muzeju darbībai no 15.11.2021. aicinām skatīt LR Kultūras ministrijas mājaslapā.