Tematiska ekskursija – orientēšanās spēle „Vecrīgas leģendas un stāsti” ikvienam

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja tematiskā ekskursija – orientēšanās spēle „Vecrīgas leģendas un stāsti” paredzēta privātai lietošanai ikviena priekam un izziņai, individuāli vai kopā ar ģimeni un draugiem, brīvdienu pastaigā dodoties pa Vecrīgu un iepazīstot Rīgas vēsturi.

Ekskursiju spēli muzejs piedāvā ikvienam bez maksas.

RVKM ekskursija-spēle Vecrīgas leģendas un stāsti

Iesakām izprintēt ekskursijas – orientēšanās spēles maršruta karti, Vecrīgas ekskursijas tekstu, kas atklāj leģendas un stāstus, kas saistīti ar maršrutā iekļautajiem objektiem, kā arī spēles uzdevumu lapas.

Spēles dalībnieku uzdevums – atrast un atšifrēt, kurai Vecrīgas leģendai vai stāstam atbilst attēlā redzamā detaļa

Ekskursijas – orientāšanās spēles gaitā iepazīsiet sekojošās leģendas un stāstus: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Sarkanais kardināls; Doma baznīcas leģenda; Rīgas baznīcu torņu gaiļi; Rīgas vīnūzis; Pirmā Rīgas aptieka; Ziemassvētku egle; Sv. Pētera baznīcas leģenda; Spokošanās Sv. Jura baznīcā; Leģenda par Heisterbahas mūku Jāņa sētā; Sv. Jāņa baznīcā iemūrētie mūki; Pakavs pie nama sienas Kaļķu ielā 20; Kaķu nams; Zviedru vārti; Zvans ārpus torņa – Svētā Blāzija zvans; Rīgas pils; Rīgas Lielais Kristaps.

Attēlā: Rīgas panorāma. 1572. g. F. Hogenberga vara grebums. RVKM krājums.