Rīgas dziesmas Rīgas muzejā – sestdienas muzikālais rīts

Sestdien, 22. aprīlī pulksten 11.00 muzejs aicina uz muzikālu rīta pasākumu “Rīgas dziesmas Rīgas muzejā”. Muzeja Kolonnu zālē koru un ansambļa izpildījumā skanēs dziesmas, kurās daudzināta Rīga. Pasākuma gaitā tiks ieskicēti arī muzeja 250 gadu ilgās vēstures fakti. 

Muzikālā rīta “Rīgas dziesmas Rīgas muzejā” programmu izdziedās Emīla Dārziņa mūzikas skolas bērnu kori, Rīgas Latviešu biedrības koris “Erelbe” un vokālais ansamblis “Krētas freska”, to diriģentes Zaigas Lazdiņas-Radziņas un koncertmeistara Māra Žagara vadībā. Zīmīgus faktus Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja 250 gadu ilgajā ceļā līdz šodienai stāstīs muzejpedagoģe Irēna Strēle.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs 2023. gadā atzīmē 250 gadu jubileju. Muzejs, kura pirmsākums ir 1773. gada 22. februārī Rīgas rātes dibinātais Himzela muzejs, ir vecākais publiskais muzejs Latvijā un Baltijā, kā arī viens no vecākajiem Eiropā, tas ir viena no lielākajām un nozīmīgākajām Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma krātuvēm.

22. aprīļa muzikālā rīta programmā muzeja Kolonnu zālē skanēs tautas dziesmas par Rīgu un dziesmās pārtapusi dzeja, veltīta Rīgai. Muzejs aicina klausīties, gūt prieku, izziņu un, iespējams, stimulu pašiem nākotnē iesaistīties kordziedāšanā, līdzīgi, kā tautas dziesmā: “Rīgas bērni danci cēla/ Daugaviņas maliņā;/ Joz, māmiņa, zelta jostu,/ Lai es teku pulciņā.”

Pasākumā tiks filmēts un fotografēts. Foto un video materiāli var tikt izmantoti pasākuma publicitātei sociālajos tīklos.

Ieeja pasākumā – muzeja  apmeklējuma ietvaros.

Papildu informācija: RVKM Komunikācijas darba nodaļā, tālr.: 67356676; 67356680.

 

Rīga. 1839. gads. Izgatavotājs: Francis Zerafs Hanfštengels (Franz Seraph Hanfstängl, 1804–1877) Drēzdenē. Izdevējs: Edmunds Gēčels (Edmund Götschel, 1810–1853), Rīgā. Papīrs, litogrāfija. 38,3 x 49 cm. RVKM krājums.