Muzejs aicina uz Ģimenes dienas ekskursiju “Senā Rīdzene – upe zem ielām”

Muzejs aicina svētdien, 19. martā pulksten 11.00 un 14.00 uz Ģimenes dienas ekskursiju „Senā Rīdzene – upe zem ielām”. Izzinošās un aktīvās ekskursijas pirmā daļa notiks muzeja ekspozīcijā, tās turpinājums – Vecrīgas ielās un laukumos, kur kādreiz, varena un plata, līkumojusi Rīdzenes upe. Dalība Ģimenes dienas ekskursijā – ar muzeja ieejas biļeti.

Pulksten 11.00 un 14.00 ekskursijas „Senā Rīdzene – upe zem ielām” dalībniekus muzeja vestibilā sagaidīs ekskursijas vadītāja – muzejpedagoģe Irēna Strēle. Ekskursija sāksies muzeja ekspozīcijā, ieklausoties stāstos par Rīdzenes upes vēsturi, par seno Rīgas ostu, apskatot “Rīgas kuģa” vraku un dažādas senlietas, kas atrastas arheoloģiskajos izrakumos aizbērtās Rīdzenes upes gultnē. Ekskursijas turpinājumā, Vecrīgā izstaigājot ielas un laukumus, kur kādreiz tecējusi senā upe, varēs uzzināt, kā rīdzinieku dzīve ritējusi Rīdzenes krastos, kāpēc gadsimtu gaitā upe izzuda no Rīgas kartes. Senākais zināmais vēstures avots, kurā pieminēta Rīgas upe ir 13. gadsimtā sarakstītā Indriķa “Livonijas hronika”. Mūsdienās šīs upes atstātās pēdas zem Rīgas ielām un ēkām atklāj un pēta arheologi un vēsturnieki, tāpēc tagad iespējams aptuveni vizualizēt, kā senajā Rīgā izskatījies, kad, piemēram, Līvu laukuma vietā plūda upe.

Tā kā ekskursija sāksies muzejā, bet turpināsies Vecrīgā, ērti apavi būs ļoti noderīgi. Interesentiem jāieplāno laiks apmēram divu stundu garumā.

Papildu informācija: RVKM Komunikācijas darba nodaļā, tālr.: 67356676.

Fragments no “Rīgas panorāma. 17. gadsimta vidus”. Vara grebums. Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājums.