Mātes dienā, 8. maijā, muzejs aicina uz ģimenisku ekskursiju visām paaudzēm “Rīga leģendās, teikās un stāstos”

Mātes dienā, 8. maijā pulksten 12.00, muzejs aicina uz ģimenisku ekskursiju visām paaudzēm “Rīga leģendās, teikās un stāstos”.

Tā varētu būt jauka dāvana māmiņai, vecmāmiņai un visai ģimenei – kopā ar savējiem muzejā piedalīties izzinošā ekskursijā, apskatīt pastāvīgo ekspozīciju un izstādes “Trauslās atmiņas. Dagerotipi, ambrotipi un ferotipi Latvijā”, “Viduslaiku Rīgas rakstāmlietas”, kā arī Francijā, Emīla Galē uzņēmumā un brāļu Domu fabrikā tapušos stikla izstrādājumus no muzeja krājuma, kas pašlaik eksponēti, atzīmējot Starptautisko Stikla gadu. Dalība ekskursijā – tikai ar muzeja ieejas biļeti.

Ekskursija „Rīga leģendās, teikās un stāstos” muzeja vēsturnieka-gida vadībā sāksies pulksten 12.00 muzeja vestibilā. Kādas ir dažādās versijas par Rīgas izcelsmi, kā rīdzinieku paaudzes vārdos ietērpušas un atmiņā saglabājušas reālus notikumus, tos bagātinot ar pieredzi un fantāziju?

Rīdzinieki visos laikos bijuši un ir gudri un attapīgi ļaudis. Viņi zinājuši un jutuši, kā savus stāstus stāstīt, lai tie paliktu bērnu un bērnubērnu atmiņā. Ekskursijas pavedieni sniegs iespēju noskaidrot, uzzināt un, iespējams, raisīs jaunu jautājumus. Ja kāds jautā: “Vai Rīga jau gatava?”, kas un kāpēc jāatbild? Ko veicis viens no Rīgas senajiem brīnumiem – milzis Lielais Kristaps, kāds ir viņa stāsts, kur esot noslēpumainās pazemes ejas zem Rīgas un kurp tās vedot, ko vācieši Daugavas krastā esot darījuši ar vēršādu, kas zināms par Rīgas raganu un žagatu un vēl, un vēl.

Klausoties teikas, leģendas un patiesus vēsturiskus notikumus, ekskursijas dalībnieki iepazīs gan Rīgas vēsturi, gan īpašus muzeja eksponātus no neierasta skatu punkta, neaizmirstot, ka arī dažādi kuriozi un versijas ir vēstures stāstu daļa. Teikas un leģendas glabā sevī seno rīdzinieku pieredzi, fantāziju, vēlmes, arī bailes un sajūsmu. Arī mūsdienās top jaunas leģendas, varbūt pat, ka kāds no mums būs to radītājs.

Ieejas maksa muzejā: pieaugušajiem–  EUR 5,00; pensionāriem un studentiem – EUR 3,00, skolēniem – EUR 1,00, pirmsskolas vecuma bērniem – brīva ieeja. Ekskursija Ģimenes dienā – bez atsevišķas maksas.

Rīgas pilsēta skatā no Daugavas. Ne agrāk par 1815. gadu. Izgatavotājs: Jakobs Geizers (Jakob Geysser); pēc Karla Traugota Fehelma (Carl Traugott Fechhelm, 1748–1819) 1815. gada gleznas parauga. Papīrs, litogrāfija. 44 x 58,6 cm.