Ģimenes diena “Lieldienas gaidot” – sestdien, 8.aprīlī

Sestdien, 8. aprīlī muzejs aicina uz Ģimenes dienu “Lieldienas gaidot”. Programmā: plkst. 12.00 bērniem kopā ar pieaugušajiem ekskursija-nodarbība “Meklēsim dzīvnieku tēlus Rīgas Doma krustejā!”, tās turpinājumā aktivitātes svētku noskaņā – olu ripināšanas sacensības un ieskats Lieldienu tradīcijās; Kolonnu zālē – bērniem iespēja zīmēt, krāsot, būvēt. Lai piedalīties olu ripināšanas sacensībās – līdzi jāņem krāsotas Lieldienu olas. Dalība Ģimenes dienā – ar muzeja ieejas biļeti.    

Pulksten 12.00 uz aktīvu un izglītojošu ekskursiju-nodarbību “Meklēsim dzīvnieku tēlus Rīgas Doma krustejā!” aicinās muzejpedagoģe Samanta Fiļimonova. Pulcēšanās uz ekskursiju un tās sākums – muzeja vestibilā. Ekskursijas dalībnieki dosies uz Rīgas Doma krustejas noslēpumainajām velvēm, lai neparastā, nopietni rotaļīgā rakursā iepazītu arhitektūras detaļas, vēsturiskos priekšmetus, to ornamentus, raisot gan bērnu, gan pieaugušo vērību un interesi. Ekskursijas dalībnieki varēs iesaistīties dzīvnieku atveidu meklēšanā, piedzīvojot atklājēja prieku. Gadu simteņu gaitā dažādi dzīvnieku atveidi, to simbolika un motīvi izmantoti gan arhitektūrā, gan dzimtu ģerboņos, gan sadzīves priekšmetu dizainā.

Pēc ekskursijas aktivitātes Rīgas Doma krustejā turpināsies svētku noskaņā  – ar līdzņemtajām krāsotajām Lieldienu olām varēs sacensties to ripināšanā, kā arī gūt nelielu ieskatu Lieldienu tradīcijās.

Dodoties apskatīt muzeja ekspozīciju un izstāžu zāles, Kolonnu zālē bērni varēs radoši darboties – zīmējot, krāsojot veltījumus Lieldienām, kā arī būvējot guļbaļķu namiņus.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, vecākais publikas apskatei atvērtais muzejs Latvijā un Baltijā, kā arī viens no vecākajiem Eiropā, visa 2023. gada ritumā atzīmē 250 gadu jubileju, piedāvājot apmeklētājiem dažādus pasākumus.

Šobrīd muzejā apskatāmas mainīgās izstādes: “Cilvēka pieskāriens. Restauratoru darbu izstāde”, “Spēles lieliem un maziem. Spēļu un rotaļu piederumu arheoloģiskie atradumi senajā Rīgā. 13.–18. gs.”, mēneša eksponāts “Nikolausa fon Himzela kolekcijas priekšmets – muzeja krājuma dārgums”, “Sen aizmirstas lietas jūrniecībā no muzeja krātuvēm”, “Izcili stikla priekšmeti no muzeja krājuma, veltījums Starptautiskajam Stikla gadam”, kā arī pastāvīgā ekspozīcija 14 zālēs.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja darba laiks Lieldienu svētku laikā:

  • 06.04.2023. 10.00–17.00
  • 07.04.2023. slēgts
  • 08.04.2023. 10.00–17.00
  • 09.04.2023. slēgts
  • 10.04.2023. slēgts

Papildu informācija: RVKM Komunikācijas darba nodaļā, tālr.: 67356676; 67356680.

Lieldienu apsveikuma pastkarte. 20. gs. sākums. No Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma.