Mediju pasākums izstādē “KATRAM SAVS KRĒSLS. Krēsli un sēdēšana Rīgā no 13. gadsimta līdz mūsdienām”

Trešdien, 2023. gada 25. oktobrī pulksten 11.00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina žurnālistus uz mediju pasākumu izstādē “KATRAM SAVS KRĒSLS. Krēsli un sēdēšana Rīgā no 13. gadsimta līdz mūsdienām”, kas iekārtota lielajā izstāžu zālē muzeja 2. stāvā.

Laipni lūdzam apstiprināt dalību, rakstot uz: ingrida.lukasevica@rigamuz.lv vai zvanot +371 29129052. Dalībnieku reģistrācija uz vietas 25.03. no 10.45.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā no 2023. gada 27. oktobra līdz 2024. gada 27. oktobrim būs atvērta vērienīga izstāde “Katram savs krēsls. Krēsli un sēdēšana Rīgā no 13. gadsimta līdz mūsdienām”. Izstādē eksponētie teju 50 krēsli no Rīgas vēsturei nozīmīgās un stilistiski daudzveidīgās muzeja krēslu kolekcijas sniedz priekšstatu, kā Rīgas sabiedrībā kopš 13. gadsimta pakāpeniski ienāca rietumu kultūrai raksturīgā sēdēšana krēslos. Krēslu lietošana kļuva arvien demokrātiskāka un izplatījās Rīgas pārvaldē, dažādās organizācijās, publiskajā telpā un privātajos mājokļos.

Atzīmējot 250. gadadienu, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs īpaši lepojas ar Latvijā lielāko kultūrvēsturisko mēbeļu kolekciju. Muzeja krājumā tiek glabāti vairāk nekā 400 krēsli, ko rīdzinieki izmantojuši no 17. gadsimta līdz mūsdienām.

Pirms 250 gadiem, 1773. gada 22. februārī, Rīgas rātes kungi, Rātsnama krēslos sēdēdami, pieņēma lēmumu dibināt muzeju, kura pamatā bija ārsta Nikolausa Himzela pilsētai novēlētais senlietu kabinets. Himzela muzejs kļuva par šodienas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja sākotni.

Mediju pasākuma laikā klātesošos uzrunās RVKM direktore Liene Johansone-Kuzmina, ar izstādi iepazīstinās, uz jautājumiem atbildēs tās koncepcijas un satura autores, ar izstādes vizuālo koncepciju – izstādes dizaina autori.

Mediju pasākumā piedalīsies: Liene Johansone-Kuzmina, RVKM direktore; izstādes koncepcijas un satura autores: Ilona Celmiņa, izstādes projekta vadītāja, RVKM direktores vietniece zinātniskajā darbā, Anita Gailiša, RVKM Krājuma nodaļas vadītāja, mēbeļu kolekcijas glabātāja, Justīne Fišere, RVKM Numismātikas un dārgmetālu nodaļas krājuma darba speciāliste, Margarita Barzdeviča, RVKM Rīgas vēstures izpētes un ekspozīciju darba nodaļas vadītāja, izstādes dizaina autori: Una Grants un Edgars Zvirgzdiņš (Associates, Partners et Sons).

Izstādes koncepcija un saturs:
Margarita Barzdeviča, Ilona Celmiņa, Justīne Fišere, Anita Gailiša;
Izstādes dizains:
Una Grants, Edgars Zvirgzdiņš (Associates, Partners et Sons);
Restauratori:
Dainis Andersons, Ineta Augustina, Ramona Gailīte, Elza Lapiņa, Olga Loginova, Anete Strautmane;
Audio saturs:
Raivis Bičevskis, Hajo Eikhofs, Germans Ermičs, Artis Ruiss;
Tulkotāja: Rasma Mozere;
Redaktore: Ilze Antēna;
Izstādes elementu ražošana un uzstādīšana: SIA “LowTech”

Papildu informācija RVKM Komunikācijas darba nodaļā, tālr.: 29129052; 67356680.