Mediju pasākumā iepazīstinās ar izstādi “Cilvēka pieskāriens. Restauratoru darbu izstāde”

Trešdien, 2023. gada 29. martā pulksten 14.00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina žurnālistus uz mediju pasākumu izstādē “Cilvēka pieskāriens. Restauratoru darbu izstāde”.

Aicinām pieteikties dalībai, rakstot uz: ingrida.lukasevica@rigamuz.lv (līdz 28.03.2023. plkst. 17.00). Dalībnieku reģistrācija uz vietas 29.03. no 13.30 – 14.00.

Restauratoru darbu izstāde Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja 1. stāva Izstāžu zālē būs apskatāma no 2023. gada 30. marta līdz 30. decembrim. Izstādē būs eksponēti vairāk nekā 70 muzeja krājuma priekšmeti, kas restaurēti pēdējo 50 gadu laikā.

Mediju pasākumā piedalīsies: RVKM direktore Liene Johansone-Kuzmina; izstādes koncepcijas autores: Agita Ančupāne, RVKM Galvenā krājuma glabātāja un Ineta Augustina, RVKM Restaurācijas nodaļas vadītāja, stājglezniecības restauratore; RVKM restauratori, izstādes sagatavošanas darba grupa: Ramona Tālberga, Ramona Gailīte, Jana Lībiete, Kristaps Latvis, Dainis Andersons, Ieva Miķe, Anete Strautmane.

Mediju pasākuma laikā klātesošos uzrunās RVKM direktore Liene Johansone-Kuzmina, ar izstādi iepazīstinās tās koncepcijas autores Agita Ančupāne un Ineta Augustina. Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja restauratori atbildēs uz mediju pārstāvju jautājumiem, saistītiem ar restauratoru darbu, kā arī pastāstīs par izstādē eksponēto priekšmetu restaurācijas procesu. Izstādē varēs fotografēt un filmēt.

Muzeja restauratori specializējas noteiktu materiālu restaurācijā. RVKM Restaurācijas nodaļas meistari veic stājglezniecības, grafikas, fotomateriālu, rokrakstu, dokumentu, grāmatu, metāla, tekstila, keramikas, stikla, porcelāna izstrādājumu, mēbeļu, kokgriezumu un citu interjera iekārtas priekšmetu un arheoloģiskā materiāla restaurāciju, izcilākie un interesantākie darba paraugi eksponēti šajā izstādē.

Papildu informācija: RVKM Komunikācijas darba nodaļā, tālr.: 29129052; 67356680.

RVKM fotomateriālu restaurators Kristaps Latvis darba procesā. Foto: Jānis Romanovskis.