“Vecrīgas modināšanas nedēļā” un skolēnu brīvlaikā muzejs aicina uz ekskursijām un nodarbībām

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs “Vecrīgas modināšanas nedēļā” un skolēnu brīvlaikā aicina piedalīties dažādās tematiskajās ekskursijās un nodarbībās, kas notiks 10.–12. un 15.–19. martā gan muzejā, gan Vecrīgas ielās. Dalība aktivitātēs – ar muzeja ieejas biļeti, ekskursijas un nodarbības muzejpedagoga vadībā muzejs dāvina kā īpašu iespēju. Pulcēšanās uz visām ekskursijām un nodarbībām – muzeja vestibilā.

“Vecrīgas modināšanas nedēļas” un skolēnu brīvlaika programmā – astoņās dienās – astoņi muzeja piedāvājumi ar iespēju ieraudzīt un izzināt. Piektdien, 10.03.  pulksten 15.00 interesenti tiks gaidīti uz ekskursiju muzejā, kuras laikā piedalīsies arī bruņinieka tērpa un ieroču demonstrējumā. Sestdien, 11.03. pulksten 14.00 ekskursijas “Vecrīga leģendās un stāstos” dalībnieki dosies pastaigā pa Vecrīgu. Svētdien, 12.03. pulksten 14.00 un ceturtdien, 16.03. pulksten 12.00 (skolēnu brīvlaikā) bērniem kopā ar pieaugušajiem – aktīva un izglītojoša nodarbība “Meklēsim dzīvnieku tēlus Rīgas Doma krustejā!”, kas notiks Rīgas Doma krustejā. Trešdien, 15.03. pulksten 12.00 (skolēnu brīvlaikā) ekskursijā “Rīga teikās, leģendās un stāstos” iekļauta arī bruņinieka tērpa un ieroču demonstrēšana. Piektdien, 17.03. pulksten 12.00 (skolēnu brīvlaikā) – nodarbība “Rīgas naudas ceļš cauri gadsimtiem uz eiro”. Sestdien, 18.03. pulksten 14.00 ekskursijas “Rīgas nocietinājumu sistēma. 13.-19.gs.” dalībnieki dosies izzinošā pārgājienā pa Vecrīgu. Svētdien, 19.03. pulksten 14.00 uz nodarbību “Senā Rīdzene – upe zem ielām” tiks gaidīti gan pieaugušie, gan skolēni, lai Vecrīgā izstaigātu ceļu, kur kādreiz līkumojusi upe.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, vecākais publiskais muzejs Latvijā un Baltijā, kā arī viens no vecākajiem Eiropā, 2023. gadā atzīmē 250 gadu jubileju. Jubilejas gadā kopumā paredzēti daudz un dažādi pasākumi, kuros ikviens atradīs kādu sev interesējošu tematu un nodarbošanos.

Šobrīd muzejā apskatāmas mainīgās izstādes: “Spēles lieliem un maziem. Spēļu un rotaļu piederumu arheoloģiskie atradumi senajā Rīgā. 13.–18. gs.”, mēneša eksponāts “Nikolausa fon Himzela kolekcijas priekšmets – muzeja krājuma dārgums”, “Sen aizmirstas lietas jūrniecībā no muzeja krātuvēm”, “Starptautiskajā Stikla gadā – izcili stikla priekšmeti no muzeja krājuma”, kā arī pastāvīgā ekspozīcija 14 zālēs.

No 10. līdz 19. martam “Rīgas investīciju un tūrisma aģentūra” sadarbībā ar “Latvijas bāru asociāciju” un Vecrīgas restorāniem organizē “Vecrīgas modināšanas nedēļu”. Tās ietvaros lieliem un maziem interesentiem būs iespēja atklāt un izpētīt vecpilsētas unikālos mākslas un vēstures muzejus, izstāžu zāles, koncertus, piedalīties dažādās aktivitātēs, radošajās darbnīcās un izglītojošās spēlēs. Visa “Vecrīgas modināšanas nedēļas” kultūras programma: https://www.liveriga.com/lv/apmekle/ko-darit/vecrigas-modinasanas-nedela/muzeji-un-izstades

Papildu informācija: Komunikācijas darba nodaļā, tālr.: 67356676.

Rīga. 1839. gads. Izgatavotājs: Francis Zerafs Hanfštengels (Franz Seraph Hanfstängl, 1804–1877) Drēzdenē. Izdevējs: Edmunds Gēčels (Edmund Götschel, 1810–1853), Rīgā. Papīrs, litogrāfija. 38,3 x 49 cm. Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājums.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja ēkas fasāde. 2023. gads. Foto: Oskars Artūrs Upenieks.