Tēva dienā muzejs aicina uz Ģimenes dienu «Kas ir muzejs – uzzinām, meklējam, ieraugām»

Tēva dienā, svētdien, 13. septembrī muzejs aicina bērnus kopā ar pieaugušajiem uz muzeja Ģimenes dienas programmu «Kas ir muzejs – uzzinām, meklējam, ieraugām». Pulksten 12.00 un 14.00 varēs doties ekskursijā “Kas ir muzejs – ceļojumi laikā”, bet no 11.00 – 16.30 iepazīt muzeju, iesaistoties atraktīvi izzinošā spēlē visām paaudzēm „Rīga un viņas brīnumainie noslēpumi. Meklē, izzini, iegūsti!”. Ģimenes dienas apmeklējums: ar muzeja ieejas biļeti. Veselības un drošības apsvērumu dēļ ekskursijās varēs piedalīties limitēts cilvēku skaits (līdz 10 personām). Muzeja plašajās ekspozīciju telpās tiek ievēroti, saistībā ar COVID19 pandēmiju noteiktie, epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Spēlē „Rīga un viņas brīnumainie noslēpumi. Meklē, izzini, iegūsti!”, laikā no 11.00 – 16.30, iespējams piedalīties gan individuāli, gan ģimenes vai draugu grupiņās. Saņemot uzdevumu lapu, spēles dalībnieki dosies muzeja ekspozīcijā meklēt un iepazīt Rīgas un Latvijas kuģniecības vēstures dārgumus – priekšmetus. Izejot spēles maršrutu un veicot uzdevumu, tās dalībnieki būs nopelnījuši gandarījuma balviņas.

Pulksten 12.00 un 14.00 bērni kopā ar vecākiem tiks gaidīti uz ekskursiju “Kas ir muzejs – ceļojumi laikā”. Ekskursijas gaitā, tās mazie un lielie dalībnieki centīsies rast atbildi uz jautājumu: “Kas ir muzejs?”, ieklausīsies stāstos par īpašo vietu, kurā atrodas – par vienu no Eiropā vecākajiem muzejiem, kurš vēra durvis apmeklētājiem jau pirms 247 gadiem. Ikviens muzejā apskatāmais priekšmets stāsta savu stāstu, glabā savu leģendu un liecina par vēsturisku faktu. Ekskursijā būs iespēja ieraudzīt un iepazīt daudz neparasta. Piemēram, kas ir Bauskas skapis vai Kuģa kaķe, kāds izskatās seno laiku seifs vai dēkaiņa un zelta meklētāja Aleksandra Laimes darba rīki, kā un ar ko kuģoja senāk, ko stāsta kuģu karogi, kas sargāja kuģi no briesmām un vēl, un vēl.

Muzeja pedagogi, vēsturnieki Mārtiņš Kazainis un Irēna Strēle Ģimenes dienas ekskursijas dalībniekus sagaidīs muzeja vestibilā.

Muzeja plašajās ekspozīciju telpās tiek ievēroti, saistībā ar COVID19 pandēmiju noteiktie, epidemioloģiskās drošības pasākumi. Veselības un drošības apsvērumu dēļ ekskursijās varēs piedalīties limitēts cilvēku skaits (līdz 10 personām).

Muzeja apmeklētāju ievērībai! Ja Jums ir kāda no akūtām elpceļu infekcijas pazīmēm, vai esat ciešā kontaktā ar saslimušo COVID -19 personu, lūgums apmeklējumu atlikt uz citu laiku. Ir svarīgi būt atbildīgiem par sevi un apkārtējiem!

Informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā, tel.: 67356676.

Anotācijas pievienotajam attēlam:

Meitenes un zēna figūra no sērijas “Bērni dārznieki”. Berlīne, Karaliskā porcelāna manufaktūra, ap 1765. gadu. No Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma. 1901. un 1914. gadā muzejam dāvinājis muzeja inspektors Kārlis Gustavs fon Zengbušs.