Skolēnu brīvlaikā muzejs aicina uz ekskursijām

Skolēnu rudens brīvlaikā, no trešdienas līdz piektdienai – 26., 27., 28. oktobrī pulksten 12.00 – muzejs aicina skolēnus, vecākus, pedagogus piedalīties tematiskajās ekskursijas: “Kā dzīvoja senie rīdzinieki” (26.10.), ”Rīga teikās, leģendās un stāstos” (27.10.), “Meklēsim dzīvniekus Rīgas Doma krustejā!” (28.10.). Dalība skolēnu brīvlaika ekskursijās – ar muzeja ieejas biļeti. Ekskursijas muzejs dāvā kā īpašu piedāvājumu skolēnu brīvlaikā. 

Trešdien, 26. oktobrī pulksten 12.00, ekskursijā “Kā dzīvoja senie rīdzinieki”  varēs iepazīt Rīgas iedzīvotāju ikdienas ritmu un rīcību ārkārtas situācijās, „ielūkojoties” laika atstātajās pēdās, sākot ar vissenākajiem laikiem un turpinot ceļu vairāku gadsimtu tālumā. Rīgas un tās iedzīvotāju dzīvi gadsimtu gaitā ietekmējuši vēsturiski notikumi, gan dramatiski, gan iedvesmojoši. Mainās varas, attīstas dažādas prasmes, kas pārveido arī dzīves stilu. Ekskursijas noslēgumā, bērni kopā ar vecākiem varēs radoši darboties, piemēram, pamēģinot no klucīšiem uzcelt seno rīdzinieku namiņu.

Ceturtdien, 27. oktobrī pulksten 12.00 ekskursija “Rīga teikās, leģendās un stāstos“ sniegs iespēju ielūkoties aiz vēsturisko faktu un leģendu priekškara. Programmas gaitā, ieklausoties stāstītajās teikās, leģendās, kā arī uzzinot patiesus vēsturiskus notikumus, iepazīstot interesantus muzeja priekšmetus, būs interesanti “ieraudzīt” Rīgas vēsturi arī šādā fokusā. Rīdzinieki visos laikos bijuši un ir gudri un attapīgi ļaudis, zinājuši arī, kā stāstus stāstīt, lai tie paliktu bērnu un bērnu bērnu atmiņā. Teju ikviens rīdzinieks zina, kas jāatbild, ja kāds jautā “Vai Rīga jau gatava?”. Ekskursijas gaita to atgādinās, kā arī to, kāds ir Rīgas Lielā Kristapa stāsts, kas zināms par Rīgas raganu un vēl un vēl. Leģendas un teikas glabā seno rīdzinieku pieredzi, fantāziju, vēlmes, arī bailes, drosmi un prieku.  Ekskursijas noslēgumā, bērni kopā ar vecākiem varēs radoši darboties, zīmējot vai izkrāsojot muzeja leģendāru eksponātu attēlus, kā arī izdomāt savu Rīgas stāstu krāsās

Piektdien, 28. oktobrī pulksten 12.00 ekskursijā – spēlē „Meklēsim dzīvniekus Rīgas Doma krustejā!”, satikušies muzeja vestibilā, ekskursijas dalībnieki dosies uz Rīgas Doma krustejas noslēpumainajām velvēm, lai neparastā, nopietni rotaļīgā rakursā ieraudzītu un iepazītu arhitektūras detaļas, vēsturiskos priekšmetus, to ornamentus, raisot gan bērnu, gan pieaugušo vērību un interesi. Ekskursijas dalībniekus varēs iesaistīties intriģējošā dzīvnieku atveidu meklēšanā, piedzīvojot atklājēja prieku. Gadu simteņu gaitā dažādi dzīvnieku atveidi, to simbolika un motīvi izmantoti gan arhitektūrā, gan dzimtu ģerboņos, gan sadzīves priekšmetu dizainā.

Pulcēšanās uz ekskursijām un to sākums – muzeja vestibilā. Dalība skolēnu brīvlaika ekskursijās – ar muzeja ieejas biļeti (skolēniem EUR 1.00, studentiem un senioriem EUR 3.00, pārējiem – EUR 5.00, pirmsskolas vecuma bērniem – brīva ieeja). Ekskursijas muzejs dāvā kā īpašu piedāvājumu skolēnu brīvlaikā. 

Papildu informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā, t.: 67356676.

Fragments no gleznas „Melngalvju nams Rīgā”. 1890. gads. Autors: Ulrihs Boitmans. Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājums.