Rīgas svētkos muzejs aicina uz pasākumu „Pastāsti man par Rīgu!”

Sestdien, 15.augustā, muzejs aicina uz Rīgas svētku pasākumu „Pastāsti man par Rīgu!”. Programmā, no pulksten 11.00 – 17.00, atraktīvi izzinošas aktivitātes visām paaudzēm, iespēja līksmai un vērtīgai laika pavadīšanai kopā ar ģimeni un draugiem – ekskursijas, spēle, filmu seanss, izstāde, improvizēts fotosalons. Muzejs būs atvērts apmeklētājiem bez ieejas maksas.

Uz ekskursijām „Rīgas gadsimtu stāsti” interesenti tiks gaidīti pulksten 11.00, 13.00, 15.00. Ekskursijas tiks piedāvātas latviešu, krievu un angļu valodā. Dalībnieku skaits ekskursijās būs ierobežots, ievērojot nepieciešamos drošības pasākumus. Pulcēšanās uz ekskursijām – norādītajās vietās muzeja vestibilā un pie muzeja ieejas.

Spēlē „Rīga un viņas brīnumainie noslēpumi”, laikā no 11.00 – 17.00, varēs piedalīties gan individuāli, gan ģimenes vai draugu grupiņas. Spēles Info centrā, kas atradīsies muzeja 2. stāvā, saņemot uzdevumu lapu, spēles dalībnieki dosies muzeja ekspozīcijā meklēt un iepazīt Rīgas vēstures un Latvijas kuģniecības bijušo laiku liecības. Izejot spēles maršrutu un veicot uzdevumu, tās dalībnieki būs nopelnījuši gandarījuma balviņas.

 Rīgas svētku programmas apmeklētāji varēs apskatīt gan muzeja pastāvīgo ekspozīciju, gan svētku ekspresizstādi “Rīgas leģendas”. Tā stāstīs par īpašajām Rīgas leģendām, kas, balstītas reālijās un nostāstos, izdzīvojušas cauri gadsimtiem.

Kolonnu zālē visas dienas garumā interesenti varēs vērot vēsturiski dokumentāla LTV videofilmu cikla “Muzeju krātuvēs” filmas par Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma dārgumiem, kas paver ieskatu Rīgas vēstures reālijās (scenārijs – S.Sīle, režija – M. Dance).

 “Rīgas svētku” muzeja fotosalonā ikvienam būs iespēja papildināt ģimenes albumu ar atmiņām par 2020. gada Rīgas svētkiem Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā (ar individuālajām attēlu fiksēšanas ierīcēm).

Muzeja plašajās ekspozīciju telpās tiek ievēroti, saistībā ar COVID19 pandēmiju noteiktie, epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Svētku programmu muzejā atbalsta Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.