Pasākums “Ziemassvētku skaņdarbu notis un mūzika” – ceturtās adventes svētdienā

Muzejs aicina svētdien, 18. decembrī, pulksten 14.00 uz izzinošu un muzikālu pasākumu “Ziemassvētku skaņdarbu notis un mūzika”. Programmas gaitā, Kolonnu zālē pie greznās svētku eglītes, prezentācijā “Ziemassvētku skaņdarbu notis no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja nošu krājuma kolekcijas” muzeja krājuma glabātāja Antija Erdmane-Hermane stāstīs un demonstrēs īpašus vēsturiskus vizuālos materiālus, bet koncertmeistars Dāvis Beitlers un soliste Kristīne Bīmane klausītājus priecēs ar muzikālu priekšnesumu “Ziemassvētku melodijas”.

Prezentācijā “Ziemassvētku skaņdarbu notis no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja nošu krājuma kolekcijas” krājuma glabātāja Antija Erdmane-Hermane iepazīstinās ar muzeja krājumā glabātiem nošu rokrakstiem un iespieddarbiem, kas tapuši laika posmā no 19.gadsimta beigām līdz 1941.gadam. Ziemassvētku tēmai veltīto skaņdarbu nošu kolekcija muzejā ir gana bagāta. Pēcpusdienas pasākuma klausītājiem tiks demonstrēti vēsturiskie Ziemassvētku tēmai veltītie skaņdarbu nošu pieraksti balsij ar klavieru pavadījumu, kā arī koriem un klavierēm. Tā būs unikāla iespēja apskatīt muzeja krājumā esošos Jāzepa Vītola, Nikolaja Alunāna, Paulas Līcītes un Mārtiņa Kaktiņa, kā arī citu komponistu uzrakstītos skaņdarbus un viņiem piederējušās notis.

Īpaši siltu noskaņu ceturtās Adventes pēcpusdienā radīs muzikālie priekšnesumi. Ziemassvētkiem veltītie skaņdarbi izskanēs liriskā soprāna Kristīnes Bīmanes un koncertmeistara Dāvja Beitlera izpildījumā.

Dalība svētdienas pasākumā – ar muzeja ieejas biļeti (skolēniem EUR 1.00, studentiem un senioriem EUR 3.00, pārējiem – EUR 5.00, pirmsskolas vecuma bērniem – brīva ieeja), ģimenes biļete EUR 7.00 (1–2 pieaugušie un 1 un vairāk bērnu līdz 18 gadu vecumam)

Papildu informācija: muzeja Komunikācijas darba nodaļā: t.: 67356676; 29128600. Muzeja darba laiks: Trešdiena – Svētdiena no 10.00-17.00; Pirmdiena, Otrdiena – slēgts.

Nošu krājuma “Ziemassvētkos” titullapas fragments. Izdevniecība “Harmonija”, Rīgā, 1941. gads. Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājums.

Nošu lapas fragments ar Jāzepa Vītola dziesmu “Jaunā gadā”. 1911. gads. Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājums.

Laikraksta “Dzimtenes Vēstnesis” Ziemassvētku pielikuma titullapas fragments. Nr. 297. 1911. gads. Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājums.