Muzejs aicina uz svētdienas programmu “Iļģuciema stikla fabrikas vēsture un tās izcilais mantojums”

Muzejs aicina 25. oktobrī pulksten 14.00 uz svētdienas programmu “Iļģuciema stikla fabrikas vēsture un tās izcilais mantojums ”.

Pulksten 14.00 muzeja Kolonnu zālē vizuālu un izzinošu prezentāciju “Iļģuciema stikla fabrikas attīstība no 1886. līdz 1940. gadam” sniegs Rīgas vēstures izpētes un ekspozīciju darba nodaļas vadītāja, vēsturniece, Dr. hist. Margarita Barzdeviča. Tā būs īpaša iespēja uzzināt par Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja vēsturnieku atklāto un izpētīto, gatavojot krāšņo un apjomīgo izstādi “Iļģuciema stikls”.

Pēc prezentācijas pasākuma dalībnieki ekskursijā varēs iepazīt krāšņo, daudzveidīgo un izzinošo izstādi “Iļģuciema stikls”.

Programmas apmeklējums – ar muzeja ieejas biļeti. Lūgums uz svētdienas programmu pieteikties rakstot uz: ekskurs@rigamuz.lv  vai zvanot pa tālruni: 67356676. Dalībnieku skaits ierobežots.

Muzejs atgādina, ka muzeja apmeklējuma laikā obligāti jālieto individuālie elpošanas ceļu aizsardzības līdzekļi – sejas maskas vai vizīri.

Izstādē “Iļģuciema stikls” apskatāma iespaidīga stikla izstrādājumu parāde, tajā eksponēti vairāk nekā 400 visdažādākie priekšmeti, kuri paver ieskatu procesos, kā top stikls, kā top stikla trauki, kā arī raisa apbrīnu, lūkojoties uz izcilu aroda meistaru radīto, skaisto un dažādo trauku lielo klāstu, kas Iļģuciema stikla fabrikā tapuši gandrīz 100 gadu laikā.

Izstādē pirmo reizi vienkopus apskatāma no 19. gadsimta beigām līdz 1960. gadam Iļģuciemā ražotā stikla produkcija. Līdzās izstādes „galvenajiem varoņiem” – stikla izstrādājumiem, te ieraugāmas arī kinohronikas, fotogrāfijas, dokumenti, plāni, kartes un darbarīki, kas vēsta par Iļģuciema fabrikas vēsturi, sniedz ieskatu stikla apstrādes darba procesā.

Izstādītā plašā kolekcija raksturo gan stikla rūpnieciskās ražošanas sākumu Iļģuciemā “J. Beka Rīgas stikla fabrikā”, gan sniedz priekšstatu pa rūpnieciskā stikla priekšmetu dizaina attīstību “Iļģuciema stikla fabrikā”, kā arī atspoguļo raksturīgākās izmaiņas fabrikas darbībā PSRS un nacistiskās Vācijas okupāciju laikā. 1960. gadā “Iļģuciema stikla fabrika” tika iekļauta uzņēmumā “Rīgas stikla fabrika”, tādejādi zaudējot patstāvību un slaveno zīmolu.

“Iļģuciema stikla fabrika” ir atstājusi spilgtas liecības Latvijas kultūras mantojumā, mūsdienās tās ražojumi gūst lielu ievērību lietpratēju un kolekcionāru lokā. Vēl daudzu ģimeņu īpašumā ir kāda rūpīgi glabāta stikla vāze, bļoda vai cits priekšmets, kas izgatavots Iļģuciemā. Varbūt, ka arī Jūsu mājokli rotā kāds Iļģuciema stikla izstrādājums?

Muzeja plašajās ekspozīciju telpās tiek ievēroti, saistībā ar COVID19 pandēmiju noteiktie, epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Muzeja apmeklētāju ievērībai! Ja Jums ir kāda no akūtām elpceļu infekcijas pazīmēm, vai esat bijis ciešā kontaktā ar saslimušo COVID -19 personu, lūgums apmeklējumu atlikt uz citu laiku. Ir svarīgi būt atbildīgiem par sevi un apkārtējiem!

Informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā, tel.: 67356676.