Digitālo attēlu fotoakcijā „Mans dzīvnieks – mājas mīlulis” muzejs aicina piedalīties ikvienu

Vai Jums ir savs lolotais mājdzīvnieks, mājas mīlulis? Piedalīties digitālo attēlu fotoakcijā „Mans dzīvnieks – mājas mīlulis”, kas risināsies no 4. līdz 18. oktobrim, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina ikvienu, kurš rūpējas par kādu mājdzīvnieku.

Kā piedalīties? Pavisam vienkārši! Jānofotografē savs mājdzīvnieks un, kopā ar nelielu informāciju par viņu, jāievieto muzeja FB kontā @Rigamuz kā komentārs sadaļā fotoakcija „Mans dzīvnieks – mājas mīlulis”.

Fotoakcijas noslēgumā – iepriecinošu pārsteiguma balvu izloze.

Fotoakciju Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs rīko oktobra tematisko pasākumu „Dzīvnieki Rīgā: attieksmes maiņa pret dzīvniekiem industrializācijas laikmetā” ietvaros, lai pievērstu sabiedrības uzmanību mājdzīvnieku labturības un aizsardzības jautājumiem.

Starptautisko dzīvnieku aizsardzības dienu atzīmē kopš 1931.gada. Starptautiskajā dzīvnieku aizsardzības kongresā, kas notika Itālijas pilsētā Florencē, 4. oktobris tika apstiprināts kā Starptautiskā dzīvnieku aizsardzības diena. 4. oktobris tika izvēlēts tādēļ, ka tā ir Svētā Asīzes Franciska nāves diena. Svēto Asīzes Francisku uzskata par dzīvnieku un vides aizbildni. Šajā dienā cilvēki tiek īpaši aicināti aizsargāt un rūpēties par paša pieradinātiem mājdzīvniekiem, kā arī neatstāt savus mīluļus uz ielas bezpalīdzīgā stāvoklī.

Fotoakcijas „Mans dzīvnieks – mājas mīlulis” NOLIKUMS: NOLIKUMS RVKM FOTOAKCIJA Mans dzīvnieks-mājas mīlulis_4_līdz_18_okt_2022

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja digitālo attēlu fotoakcijas “Mans dzīvnieks – mājas mīlulis” NOLIKUMS

1. Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs izsludina digitālo attēlu fotoakciju “Mans dzīvnieks – mājas mīlulis”.

2. Fotoakcijas norises laiks gada 4. – 18. oktobris (pēdējā attēlu iesūtīšanas diena).

3. Fotoakcijas norise – muzeja FB lapā (@Rigamuz) – sadaļā „Fotoakcija „Mans dzīvnieks – mājas mīlulis”.

4. Fotoakcijas tēma: Digitālās fotoakcijas “Mans dzīvnieks – mājas mīlulis” ietvaros aicinām ikvienu, kam ir mājdzīvnieks, muzeja Facebook konta @Rigamuz sadaļā „Fotoakcija „Mans dzīvnieks – mājas mīlulis”” ievietot vienu fotoattēlu ar savu mājdzīvnieku kopā ar nelielu informāciju par viņu.

5. Fotoakcijas mērķis: Pievērst sabiedrības uzmanību dzīvnieku tiesībām un raisīt diskusiju par šo tēmu. Aktivizēt sabiedrības izglītošanu un audzināšanu, lai to virzītu uz humānām vērtībām attieksmē pret neaizsargātajiem un no cilvēkiem atkarīgajiem dzīvniekiem.

6. Fotoakcijas norise:

  • Fotoakcija notiek no 2022. gada 4. oktobra līdz 18. oktobrim (pēdējais attēla ievietošanas datums);
  • Fotoakciju organizē Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, aicinot iesaistīties visus interesentus;
  • Lai piedalītos digitālo attēlu fotoakcijā, muzeja Facebook lapas @Rigamuz sadaļā „Fotoakcija „Mans dzīvnieks – mājas mīlulis”” kā komentārs jāpievieno Jūsu mājas mīluļa 1 (viena) fotogrāfija un īsa informācija, stāstījums par viņu.
  • 2022. gada 19. oktobrī notiks fotoakcijas balvu izloze. 3 (trīs) uzvarētāji tiks izlozēti nejaušā kārtībā un iegūs personalizētas muzeja balvas.
  • Balvu saņemšana: Par fotogrāfijām, kuras fotoakcijas noslēguma izlozē būs laimējušas balvas, tiks paziņots muzeja FB lapā 20. oktobrī. Par balvu saņemšanu informācija tiks paziņota pēc fotoakcijas noslēguma.