“Mūsu Latvijai – 105. dzimšanas diena” – Ģimenes svētdienas programma muzejā 12. novembrī

Svētdien, 12. septembrī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienu “Mūsu Latvijai – 105. dzimšanas diena”. Programmā: plkst. 12.00 un 15.00 tematiska ekskursija visu paaudžu interesentiem “Latvijas valsts sākums – laiks, cilvēki un notikumi”, no 11.00-17.00 radošas un patriotiskas nodarbes bērniem kopā ar pieaugušajiem “Mans vēlējums Latvijai dzimšanas dienā”. Dalība – ar muzeja ieejas biļeti.

Ekskursija “Latvijas valsts sākums – laiks, cilvēki un notikumi” sāksies pulksten 12.00 un 15.00. Ekskursijas laikā tās dalībnieki rūpīgi iepazīs leģendāro fotogrāfiju „Latvijas valsts pasludināšana 1918. gada 18. novembrī”, uzzinot tās sarežģīto un interesanto stāstu, kā arī aplūkos īpašas liecības par Latvijas valsts tapšanu un sākotni muzeja ekspozīcijā. Pulcēšanās uz ekskursiju – muzeja vestibilā, tās norises ilgums – apmēram 30 minūtes.

No 11.00-17.00 radošās un patriotiskās nodarbēs “Mans vēlējums Latvijai dzimšanas dienā” aicināti piedalīties bērni kopā ar pieaugušajiem. Tā būs iespēja uzrakstīt vēlējumu, uzzīmēt apsveikumu Latvijai dzimšanas dienā, noskatīties LR Saeimas veidotu animācijas videostāstu “Latvijas valsts karoga vēsture”, kā arī “iemēģināt roku” būvniecībā, konstruējot miniatūras guļbūvju mājiņas, kādas par labu dzīvošanai jau bija atzinuši iedzīvotāji pirmajos ciematos šodienas Rīgas teritorijā.

Īpašā Latvijas vēstures relikvija, vienīgā vizuālā liecība, kurā iemūžināts Latvijas valsts dibināšanas brīdis – Latvijas Republikas proklamēšanas pasākums tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī  – Viļa Rīdzenieka lielformāta kolorētā fotogrāfija „Latvijas valsts pasludināšana 1918. gada 18. novembrī” muzeja ekspozīcijā šogad apskatāma Latvijas valsts svētku laikā, no 8. līdz 19. novembrim.

Svētdien, 12. novembrī, no 10.00-17.00 apskatei atvērts viss muzejs. Šobrīd muzejā arī ir apskatāmas mainīgās izstādes: “Katram savs krēsls. Krēsli un sēdēšana Rīgā no 13. gadsimta līdz mūsdienām”, “Cilvēka pieskāriens. Restauratoru darbu izstāde”, “Spēles lieliem un maziem. Spēļu un rotaļu piederumu arheoloģiskie atradumi senajā Rīgā. 13.–18. gs.”, “Kas jūrniekam somā – suvenīrs!” un mēneša eksponāts “Nikolausa fon Himzela kolekcijas priekšmets – muzeja krājuma dārgums”, kā arī pastāvīgā ekspozīcija 14 zālēs.

Svētdiena kopā ar savējiem muzejā, piedaloties aktivitātēs vai tikai apskatot izstādes un ekspozīcijas – tā ir labi un vērtīgi pavadīta diena. Muzejā gaidām ikvienu, lai dalītos zināšanās, radošā priekā un patriotiskā lepnumā par mūsu valsti, mūsu Latviju!

Dalība Ģimenes dienas programmā: ar muzeja ieejas biļeti (skolēniem – EUR 1.00, studentiem un pensionāriem – EUR 3.00, pārējiem – EUR 5.00, ģimenes biļete (1–2 pieaugušie un 1 un vairāk bērnu līdz 18 gadu vecumam) – EUR 7.00, pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas).

Papildu informācija: muzeja Komunikācijas darba nodaļā: t.: 67356676; 29128600. Muzeja darba laiks: Trešdiena – Svētdiena no 10.00-17.00; Pirmdiena, Otrdiena – slēgts.

Jāņa Rieksta 1918.g. izdotā pastkarte ar Latvijas karogu pēc Anša Cīruļa meta. Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājums.