Ģimenes diena “Spēles un rotaļlietas senajā Rīgā. Uzspēlēsim?”

Muzejs aicina svētdien, 11. decembrī, uz Ģimenes dienu “Spēles un rotaļlietas senajā Rīgā. Uzspēlēsim?”. Programmā: pulksten 12.00 un 14.00 ekskursija izstādē “Spēles lieliem un maziem. Spēļu un rotaļu piederumu arheoloģiskie atradumi senajā Rīgā. 13.–18. gs.”, pēc ekskursijas – iespēja ļauties senu un klasisku spēļu priekam.

Pulksten 12.00 un 14.00 bērni kopā ar vecākiem tiks gaidīti uz ekskursiju muzeja jaunajā izstādē “Spēles lieliem un maziem. Spēļu un rotaļu piederumu arheoloģiskie atradumi senajā Rīgā. 13.–18. gs.”, kas iekārtota muzeja ekspozīcijas “Rīga Livonijas sastāvā. 13.-16. gs.” zālē. Pēc ekskursijas būs iespēja ļauties senu un klasisku spēļu priekam, spēlējot riču-raču, kuģu lādēšanu un citas sen zināmas spēles, kā arī radoši darboties, pašiem izgatavojot metamo kauliņu un mācoties spēlēt seno rotaļlietu rūceni.

Izstādē “Spēles lieliem un maziem. Spēļu un rotaļu piederumu arheoloģiskie atradumi senajā Rīgā. 13.–18. gs.” eksponēti senākie Rīgā uzietie spēļu piederumi, kas attiecas uz viduslaiku Rīgu 13. gadsimtā, kā arī dažādi spēļu elementi, kas, līdz pat 18. gadsimtam, izmantoti bērnu un pieaugušo rīdzinieku izklaidēs un praktisku iemaņu apguvē.

Cik zināms par metamo kauliņu vēsturi vai par to acu izkārtojuma likumsakarībām? Kad Domino spēle kļuva populāra Eiropā? Kā viduslaikos darināti ķegļi un spēles bumbas? Vai mūsdienu bērniem viduslaikos atrastos viņu uzmanību piesaistošas rotaļlietas, kas mācītu noderīgas prasmes mijiedarbībai ar sabiedrību? Kādus mūzikas instrumentus spēlējuši viduslaiku un agro jauno laiku rīdzinieki? Uz šiem un virkni citiem jautājumiem atbildes var rast izstādē.

Izstāde “Spēles lieliem un maziem. Spēļu un rotaļu piederumu arheoloģiskie atradumi senajā Rīgā. 13.–18. gs.” paver iespēju cilvēces pieredzes vēstures izziņai, kā arī atgādina, cik daudz nopietnības un pamatīguma ir iekodēts it kā izklaides atribūtikā – spēlēs un rotaļās. Jau tālo gadsimtu rīdzinieki ir sapratuši, ka ir svarīgi bagātināt savu bērnu ikdienu ar kopēju spēlēšanās pieredzi, kā arī to, ka dažādos vecuma posmos dzīves kvalitāti vairo ļaušanās spēles aizrautībai ik pa laikam, gūstot radošu enerģiju, iemaņas un socializēšanās prieku.

Pulcēšanās uz Ģimenes dienas programmu – muzeja vestibilā. Dalība – ar muzeja ieejas biļeti (skolēniem EUR 1.00, studentiem un senioriem EUR 3.00, pārējiem – EUR 5.00, pirmsskolas vecuma bērniem – brīva ieeja, ģimenes biļete EUR 7.00 (1–2 pieaugušie un 1 un vairāk bērnu līdz 18 gadu vecumam). Ģimenes dienas programma – bez papildu maksas.

Papildu informācija: muzeja Komunikācijas darba nodaļā. T.: 67356676; 29128600. Muzeja darba laiks: Trešdiena – Svētdiena no 10.00-17.00; Pirmdiena, Otrdiena – slēgts.