Balvai “KILOGRAMS KULTŪRAS 2021” kategorijā “Mantojums” nominēta GRĀMATA “MĒRIJAS GRĪNBERGAS ATMIŅAS UN DIENASGRĀMATAS. MANA PASAKU ZEME”

Gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2021” fināla balsojumam kategorijā “Mantojums” nominēts izcils kultūrnotikums – GRĀMATA “MĒRIJAS GRĪNBERGAS ATMIŅAS UN DIENASGRĀMATAS. MANA PASAKU ZEME” (sastādītāja Agita Ančupāne, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja galvenā krājuma glabātāja, izdevējs – izdevniecība “Latvijas Mediji”). Grāmata ir unikāls Latvijas vēstures avots un ļoti personisks ievērojamās Grosvaldu – Grīnbergu dzimtas dzīves stāsts. Grāmatas 621 lappusē ietverts plašs materiāls. Rokrakstu oriģināli tiek glabāti Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājumā. Mērijas Grīnbergas pierakstu publicēšana ir ilgi gaidīts, Latvijas kultūrvidē nozīmīgs notikums.

Balsot par savu “Kilograms kultūras 2021” izvēli katrā no deviņām kategorijām iespējams līdz 26. janvārim,  vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu e-pastu vai sociālo mediju profilu. Fināla balsojums veicams šeit: https://www.lsm.lv/kgkulturas/balsojums/

Balvas ieguvējus noskaidros svinīgajā balvas “Kilograms kultūras” pasniegšanas ceremonijā 19. februārī.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs lepojas, priecājas un sveic izdevuma – grāmatas “MĒRIJAS GRĪNBERGAS ATMIŅAS UN DIENASGRĀMATAS. MANA PASAKU ZEME” veidotājus!

““Mīlestība un darbs ir skaistākās ceļazīmes, ko Jūs esiet ierakstījusi sava mūža gaitā,” tā 1929. gada 22. janvārī Mērijas Grīnbergas viesu grāmatā rakstīja Anna Brigadere. Un patiesi mīlestība un darbs ir tie divi vārdi, kas vislabāk raksturo Mēriju Grīnbergu.                                                                                                                                                                                                                             Mērija Doroteja Vilhelmīne Grīnberga (dzimusi Grosvalda) piedzima 1881. gada 21. janvārī Rīgā, jurista, diplomāta, sabiedriskā darbinieka, Rīgas Latviešu biedrības priekšnieka Frīdriha Grosvalda un viņa sievas Marijas ģimenē,” grāmatu ievadot, raksta tās sastādītāja Agita Ančupāne.

Grāmatu “Mērijas Grīnbergas atmiņas un dienasgrāmatas. Mana pasaku zeme” iespējams iegādāties muzeja veikalā.

Vairāk par grāmatu lasiet: https://www.rigamuz.lv/rvkm/aktualitates/gramata-merijas-grinbergas-atminas-un-dienasgramatas-vestures-avots-un-personisks-dzives-stasts/