Muzejā top izstāde “Iļģuciema stikls”

Izstādē “Iļģuciema stikls” pirmo reizi vienkopus būs apskatāma Iļģuciemā līdz 1960. gadam ražotā stikla produkcija no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja bagātās stikla kolekcijas, kas būs papildināta ar vērtīgiem priekšmetiem no kolekcionāru Raita Siatkovska un Vitālija Moločko vākuma.

Viena no vecākajām stikla fabrikām Rīgā – 1886. gadā dibinātā “Jakoba Beka Rīgas stikla fabrika”, līdz ar īpašnieku maiņu, 1927. gadā tika pārdēvēta par “Iļģuciema stikla fabriku”. 1960. gadā tā tika iekļauta uzņēmumā “Rīgas stikla fabrika”, zaudējot patstāvību un slaveno zīmolu. “Iļģuciema stikla fabrika” ir atstājusi spilgtas liecības kultūras mantojumā un ļaužu atmiņās.

Plašais eksponēto priekšmetu klāsts izstādē raksturos gan stikla rūpnieciskās ražošanas sākumu “J. Beka Rīgas stikla fabrikā” (1886–1926), gan sniegs priekšstatu pa rūpnieciskā stikla priekšmetu dizaina attīstību “Iļģuciema stikla fabrikā” (1927–1940), kā arī atspoguļos raksturīgākās izmaiņas fabrikas darbībā nacistiskās Vācijas un PSRS okupāciju laikā (1940–1960).

Izstādes atklāšanas diena – 30. septembris.