Camera Obscura – izveido pats savu!

Mākslas stunda mājās

Ceļojums laikā. Lai saprastu fotogrāfijas tehnoloģijas attīstību, ir jāzina, kā viss sākās. Agrīnā tehnoloģija bija ļoti vienkārša. Tik vienkārša, ka bērns to varētu radīt un izbaudīt procesu! Fotogrāfiju pirmsākumi saistās ar optisku fenomenu un vienkāršu ierīci, kuru ikviens interesents var izveidot mājās. Šo ierīci sauc camera obscura, jeb tumšā istaba. Muzeja sagatavotajā darba lapu komplektā Jūs varēsiet iepazīties ar vienkāršu metodi kā pašiem izveidot savu camera obscura.

Viss, kas jums nepieciešams ir kartons vai biezāks papīrs, šķēres, līmlenta un palielināmais stikls. (Ja palielināmais stikls ir problēma, variet eksperimentēt ar dažādām lēcām, piem. briļļu stiklu, vai izgriezt ļoti mazu caurumiņu un neizmantot lēcu vispār).

Pēc tam, kad būsiet iesildījušies ar, mēs iesakām šo procesu pārvērst ļoti interesantā un radošā notikumā. Cameru obscura ir iespējams izveidot no jebkuras aptumšotas telpas, tai skaitā arī istabām mājās un dzīvokļos! Jūsu nākamais izaicinājums –  pārvērst savu guļamistabu vienā lielā kamerā.

 

Darba lapās iekļauts īss vēsturisks apraksts par camera obscura, ilustrēta instrukcija un šablons.

Veiksmīgu darbošanos! Droši sūtiet mums bildes ar savām izveidotajām kamerām, mēs gribam redzētu Jūsu veikumu!

Darba lapa:

Camera obscura