EKSPOZĪCIJA

Sakarā ar pašreizējās ēkas Mārstaļu ielā 8 nolietojumu un rekonstrukcijas nepieciešamību, Latvijas Fotogrāfijas muzejs no 2024. gada pavasara pārcelsies uz pagaidu telpām Latvijas Mākslas akadēmijas ēkā Kronvalda bulvārī 4. Lai veiksmīgāk īstenotu muzeja krājuma pārvietošanu, vēsturiskā muzeja mītne tiks slēgta 2023. gada 30. decembrī.

Latvijas fotogrāfijas vēsture. 1839–1941 

Muzeja pastāvīgā ekspozīcija iepazīstina ar fotogrāfijas attīstības vēsturi Latvijā. Tā ir izvietota trīs zālēs un ietver eksponātus gan no Latvijas Fotogrāfijas muzeja krājuma, gan Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma, gan privātkolekcijām.

Ekspozīcijā apskatāmi senākie fotogrāfiskie attēli – dagerotipu un ambrotipu kopijas un ferrotipi, kā arī stereoskopiskie attēli, fototehnika un fotoattēli, kas uzņemti laika posmā no 19. gs. beigām līdz 20. gs. 40. gadiem. To vidū – rūpnīcas VEF 1930. gadu beigās ražotā miniatūrā fotokamera “VEF Minox”, kas šobrīd ir iekļauta Latvijas kultūras kanonā kā visu laiku spilgtākais nacionālā dizaina un rūpniecības zīmols, kā arī plaša latviešu fotogrāfu darbu kolekcija, kas ietver autoru liecības par spilgtākajiem 20. gs. pirmās puses notikumiem Latvijā, un atsevišķu latviešu izcelsmes fotogrāfu darbība ārvalstīs.