Ēnu dienā Ainažu jūrskolas muzejs aicina skolēnus iepazīt darbu muzejā.

“Ēnu diena 2023” visā Latvijā norisināsies 5. aprīlī. Ainažu jūrskolas muzejs vērs durvis ieinteresētām “ēnām”, piedāvājot iespēju “ēnot” Ainažu jūrskolas muzeja vadītāju.

2023. gada Ēnu dienā skolēni var pieteikties ēnot Ainažu jūrskolas muzeja vadītāju.

Pieteikšanās Ēnu dienai jau ir sākusies un pieteikties var tīmekļvietnē: https://enudiena.lv/jaunumi/enu-diena-2023

Ēnu diena sniegs iespēju ieskatīties muzeja darba ikdienā, veidojot izpratni par darbu muzejā un raisot interesi par iespējamās nākotnes profesijas izvēli. Darbs muzejā ir interesants un daudzveidīgs, bet parasti šī darba “virtuve” vērotājiem no malas nav redzama. Ēnu diena dāvā īpašo iespēju ieinteresētiem skolēniem ieskatīties aiz ikdienā slēgtām durvīm, satiekot dažādu muzeja profesiju pārstāvjus.

Ēnu dienā skolēniem būs iespēja iepazīties ar muzeja darbības dažādām jomām, tikties ar izvēlēto muzeja profesiju pārstāvjiem, būt kopā ar viņiem darba dienas gaitā, vērot un noskaidrot sev interesējošus jautājumus par profesiju. Dienas gaitā skolēni varēs apskatīt ekspozīciju, ielūkoties darba kabinetos un krājuma glabātuvēs. Iespējams, ka “ēnai” tiks uzticēts veikt arī kādu darba uzdevumu.

Ēnu diena ir pasaulē pazīstama un atzīta karjeras izglītības programma 1. – 12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Latvijā Ēnu dienu organizē Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvia (JA Latvia).

Papildu informācija: tālr. 64043349; 29424867.