Līgas Vēliņas un Armanda Andžes izstāde “Vieta, kas eksistē un neeksistē vienlaikus” un Armanda Andžes instalācija “29 ainavas” pagarinātas līdz 22. oktobrim

Latvijas Fotogrāfijas muzejā aplūkojamā Līgas Vēliņas un Armanda Andžes izstāde “Vieta, kas eksistē un neeksistē vienlaikus” un Armanda Andžes instalācija “29 ainavas” pagarinātas līdz 22. oktobrim.

 

Līgas Vēliņas un Armanda Andžes izstāde “Vieta, kas neeksistē un eksistē vienlaikus” ir multimediāla izstāde, kas pievēršas atmiņas tēmai, apvienojot tradicionālo analogo fotogrāfiju un jaunākās tehnoloģijas. Izstāde tapusi Sansusī labklājības rezidences laikā 2022. gada augustā un septembrī, kur caur lauku pētījumiem, radošajām darbnīcām un sarunām ar vietējiem senioriem Aknīstes Veselības un Sociālās Aprūpes centrā, kā arī viesojoties pie lietu kolekcionāra Valda Kalnieša un fotogrāfa Jāņa Kurklieša, mākslinieki apkopoja liecības un atmiņas par Aknīstes pilsētu un dalībnieku dzimtajām mājām.

Armanda Andžes instalāciju “29 ainavas” veido 29 sudraba želatīna sauso plašu fotogrāfiju sērija, kas pēta cilvēka attiecības ar ainavu – gan dabas, gan industriālo. Projektā mēģināts risināt cilvēka kā būtnes mijiedarbību ar ainavu, tās atstāto ietekmi uz sabiedrības kolektīvo zemapziņu, kā arī indivīda darbības sekas ainavā.

 

Armands Andže (1988) ir mākslinieku kolektīva Baltic Analog Lab biedrs kopš 2018. gada. Viņš ar analogo fotogrāfiju strādā vairāk nekā 12 gadus un ir iedziļinājies dažādu vēsturisku fotogrāfijas procesu izzināšanā. Studējis Latvijas Kultūras koledžā, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijā Stikla mākslas nodaļā. Pašlaik studē maģistrantūrā Latvijas Mākslas akadēmijā – grafikas nodaļā.

Līga Vēliņa (1990) ir mediju māksliniece, ilustratore un grafiskā dizainere. Viņa strādā ar dažādiem digitālajiem medijiem: datu vizualizāciju, virtuālo realitāti, 3D mākslu. Līga studējusi jauno mediju mākslu Liepājas Universitātē un vizuālo komunikāciju Latvijas Mākslas akadēmijā, kur ieguvusi maģistra grādu.

 

Izstādes atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Baltic Analog Lab, Sansusī labklājības rezidence