19. augustā Rīgas dzimšanas dienai par godu Latvijas Fotogrāfijas muzejs piedāvā īpašu programmu.

Rīgas dzimšanas dienā 19. augustā plkst. 10:00-17:00 gaidām apmeklētājus Latvijas Fotogrāfijas muzejā, kur dienas garumā būs iespēja apmeklēt aktuālās izstādes un izglītojošu nodarbību “No stereofotogrāfijas līdz virtuālam attēlam”, kā arī muzeja vēsturisko ekspozīciju.

 

Līgas Vēliņas un Armanda Andžes izstāde “Vieta, kas eksistē un neeksistē vienlaikus”  ir multimediāla izstāde, kas pievēršas atmiņas tēmai, apvienojot tradicionālo analogo fotogrāfiju un jaunākās tehnoloģijas. Visas dienas garumā abi mākslinieki būs klātesoši un priecāsies tikties ar apmeklētājiem, lai pastāstītu par savu radošo projektu ideju un tās realizāciju.

Armanda Andžes instalācija “29 ainavas” pievēršas cilvēka mijiedarbībai ar ainavu – aplūko ainavas atstāto ietekmi uz cilvēces kolektīvo zemapziņu, kā arī cilvēka darbības sekas ainavā. Ainavu attēlojumi veidoti 29 vēsturiskajās sudraba želatīna sauso un slapjo plašu tehnikās.

 

Plkst. 13:00 aicinām interesentus (īpaši jauniešus no 13 līdz 18 gadiem) uz izglītojošu nodarbību “No stereofotogrāfijas līdz virtuālam attēlam”, kurā dalībniekiem būs iespēja uzzināt par 3D attēlu veidošanas vēsturisko attīstību. Nodarbībā analogās fotogrāfijas praktiķis un teorētiķis Armands Andže pastāstīs par 3D attēla aizsākumiem 19.gs., ar stereoskopa palīdzību būs iespējams aplūkot agrīnos 3D attēlus jeb stereofotogrāfijas, kā arī iepazīties ar Latvijas Fotogrāfijas muzeja krājumā esošiem stereoskopiem. Savukārt, mediju māksliniece Līga Vēliņa iepazīstinās ar jauno mediju pieeju virtuālās realitātes veidošanā, kā arī virtuālās realitātes pielietošanas praksēm izglītībā un mākslā.

Plkst. 15:00 apmeklētāji aicināti pievienoties izstāžu tūrei.

 

Armands Andže (1988) ir mākslinieku kolektīva Baltic Analog Lab biedrs kopš 2018. gada. Viņš ar analogo fotogrāfiju strādā vairāk nekā 12 gadus un ir iedziļinājies dažādu vēsturisku fotogrāfijas procesu izzināšanā. Studējis Latvijas Kultūras koledžā, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijā Stikla mākslas programmā. Pašlaik studē maģistrantūrā Latvijas Mākslas akadēmijā – grafikas programmā.

Līga Vēliņa (1990) ir mediju māksliniece, ilustratore un grafiskā dizainere. Viņa strādā ar dažādiem digitālajiem medijiem: datu vizualizāciju, virtuālo realitāti, 3D mākslu. Līga studējusi jauno mediju mākslu Liepājas Universitātē un vizuālo komunikāciju Latvijas Mākslas akadēmijā, kur ieguvusi maģistra grādu.

 

Ieeja muzejā ar ieejas biļetēm. Izglītojošā nodarbība – bez maksas.

 

Foto: Rūta Kalmuka. Līga Vēliņa un Armands Andže.