Izdota grāmata “Sapnis ir brīnišķīgs, tomēr neskaidrs”

 

Tagad muzejā ir iespējams iegādāties Marijas Kapajevas grāmatu, kura tapusi sadarbībā ar Milda Books. Grāmatā redzamais fotogrāfiju projekts bija apskatāms arī klātienē Fotogrāfijas muzejā 2019. gadā, izstādē ar tādu pašu nosaukumu “Sapnis ir brīnišķīgs, tomēr neskaidrs“.

Grāmatas cena: € 35

Grāmatā redzamajā projektā tiek aplūkotas attiecības starp kolektīvo un individuālo atmiņu, pētot cilvēku kopumu kādā tekstilmateriālu rūpnīcā, kas tagad ir slēgta un kur strādāja mākslinieces ģimene. Vienas mazas kopienas stāsts tiek apskatīts pasaules postindustriālo pilsētu plašākā kontekstā, jo tiek meklētas jaunas identitātes. Grāmatā atainota tekstila rūpnīca, kas piepildīta ar spēcīgiem steļļu ritmiem un dzīvespriecīgiem sieviešu kolektīviem, kas mūsdienu konkurētspējīgajā pasaulē šķiet gaišs un tāls sapnis.

Marija Kapajeva ir igauņu māksliniece, kas dzīvo un strādā Londonā, Lielbritānijā. Viņas multikulturalitāte sniedz informāciju par to, kā vēsturiskā un mūsdienu kontekstā iegūst daudzveidīgu kultūras identitāti un dzimumu jautājumus. Viņa strādā ar stāstiem un vēsturēm, kas attīstās no vernikulārām fotogrāfijām, kuras viņa atrod arhīvos, vecos ģimenes albumos, internetā vai „blusu” tirdziņos. Kapajevas jaunākās personālizstādes ir: „Izmēģinājuma fotosesija” (Test Shooting) (CBS Digital Art Space, Dānija, 2019. gads), „Sapnis ir brīnišķīgs, tomēr neskaidrs” (Dream is Wonderful, Yet Unclear)(Narvas Mākslas rezidence, Igaunija, 2017. gads) un Es zināju… Viņa ir bijusi ar mani kopš tā laika” (I just knew… She has been with me ever since) (WOAK Gallery, Belastoka, Polija, 2017. gads). Jaunākās grupas izstādes: Rīgas starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (Latvija, 2018) un Field’s ONE (Sluice Art HQ, Lielbritānija, 2018). 2018. gadā viņa ieguva Runner-Up balvu FOKUS video mākslas festivālā (Dānija) un viņas fotogrāmata „Tu vari viņu saukt par citu cilvēku” (You can call him another man) iekļuva Aperture fotogrāmatu konkursa finālā. M. Kapajeva ir pasniedzēja Radošās mākslas universitātē Farnhamā, kā arī ir iesaistījusies projektā „Ātri uz priekšu: Sievietes fotogrāfijā” (Fast Forward: Women in Photography).