Cvikavas viesizstāde – mākslinieces Tatjanas Līces (1916-2001) un viņas skolnieka Kristiana Zīgela (Christian Siegel) darbi

Mencendorfa namā – 03.05. – 31.07.2024

Rīgā, Grēcinieku ielā 18

Bijusī rīdziniece, gleznotāja  ar latviešu, vācu un  krievu  izcelsmes dzimtas saknēm, Cvikavas pilsētas goda pilsone Tatjana Līce dzīvoja Rīgā no divu gadu vecuma līdz 1945. gadam, kad emigrēja uz Vāciju , kur nodzīvoja līdz sava mūža beigām.

Izstādes iniciatori – Kristians Zīgels (Siegel) un firmas EDU-WorldWIDE īpašnieks Dr. Detlefs Freihofs (Freyhoff) iepazinuši Tatjanu Līci kā savu krievu valodas un mākslas skolotāju toreizējā  Cvikavas paplašinātas apmācības “Gerharda Hauptmaņa vidusskolā “. Kristians Zīgels bijis arī gleznotājas privātskolnieks, viņš uzrakstījis par mākslinieci  biogrāfisku  grāmatu “Tēlojumi”.

Organizatori vēlas ar šo izstādi piepildīt savu vēlēšanos – parādīt Rīgā, mākslinieces radošā darba šūpulī, Cvikavā godātās skolotājas Tatjanas Līces  daudzveidīgos, bieži savai dzimtenei veltītos darbus. Lai gan  viņa vienmēr runājusi un ilgojusies pēc dzimtās pilsētas Rīgas, pēc kara laika bēgļu gaitām Tatjana Līce nekad vairs neatgriezās atpakaļ. Pārāk dziļas bija sāpes par piedzīvoto un zaudējumiem, tas atainojas gandrīz visos viņas darbos.Tā bijusi liela dzīves traģēdija māksliniecei – izteiktai pacifistei un patiesai humānistei.

Izstādē Mencendorfa namā Rīgā izstādītas gleznas un skulptūras no Kristiana Zīgela privātkolekcijas – Tatjanas Līces un viņas kādreizējā audzēkņa darbi.