PAR MUMS

PAR IESTĀDI

Mencendorfa nams. Rīdzinieku 17. – 18. gs. māja-muzejs ir Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja struktūrvienība.

Mencendorfa nama. Rīdzinieku 17. – 18. gs. mājas-muzeja misija ir saglabāt un pētīt muzeja ēkas arhitektoniskas un mākslinieciskas vērtības, izzināt ar ēku saistīto cilvēku likteņu vēsturi, atspoguļot Rīgas pilsoņu sadzīves kultūru un tradīcijas kā sava laika kultūras fenomenu, saistot to ar mūsdienu kultūras dzīvi, veicināt muzeja pilnvērtīgu iekļaušanos kultūras procesā, atbalstot pasākumus un idejas, kas veicinātu savstarpējo saprašanos starp pašreizējiem Rīgas kultūrvēsturiskā mantojuma nesējiem, t.i., šodienas rīdziniekiem un kādreizējo iedzīvotāju pēctečiem. Ņemot vērā nama vēsturisko saistību ar stiklinieka amatu, prezentēt šīs nozares amatniecības un mākslas attīstību, sasniegumus.

 

Vairāk par Mencendorfa namu:

Ceļveži.lv

Facebook

Instagram

 

 

 

Latvijas Radio 1 raidījums ”Vietu Lietas”, šeit.

MUZEJA VĒSTURE

Mencendorfa nams – Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja filiāle – ar savu 17. – 18. gs. mājokļa noskaņu ir vienīgais šāda tipa muzejs Baltijā un apmeklētājiem atvērts kopš 1992. gada 18. maija. Ekspozīcija iekārtota 1695. gadā celtā namā, kurš līdz pat 1939. gadam bija dzīvojamais nams ar veikalu un noliktavu stāviem. Nams atdzimis poļu firmas “PKZ” restauratoru un arhitekta Pētera Blūma vadībā.

Rīdzinieku māja-muzejs iepazīstina apmeklētājus ar turīga rīdzinieka sadzīves kultūras tradīcijām. Ekspozīcijas lielāko daļu veido unikāli 17. – 18. gs. griestu un sienu gleznojumi. Tiem ir pieskaņoti vēsturiski interjeru priekšmeti no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma, radot katrai telpai citādu raksturu un noskaņu. Vēsturiskajās pagraba velvēs un romantiskajos bēniņos mājvietu radušas izstāžu zāles.

Muzejs nosaukts nama pēdējo īpašnieku – tirgotāju Mencendorfu ģimenes vārdā. 19. / 20. gs. mijā Augusta Mencendorfa koloniālpreču veikalā varēja iegādāties dažādas pieprasītas preces, piemēram, garšvielas, zaļo un melno tēju, cigārus, saldumus u.c., tostarp, labāko kafiju Rīgā. Vēl joprojām namam ir cieša saikne ar Mencendorfu dzimtas pēctečiem, kuri atbalsta dažādas muzeja darbības jomas.

Mencendorfa namā savu mājvietu atradis arī latviešu-vācbaltu kultūras centrs „Domus Rigensis” un, turpinot tradīcijas (jau 17. gs. šajā namā atradās Jirgena Helma stiklinieku darbnīca), – mūsdienu stikla mākslas darbnīca “Stikla mākslas un Studiju centrs”.

IZDEVUMI 

Aktuālus izdevumus var apskatīties šeit: skatīt

SADARBĪBAS PARTNERI

Latviešu-vācbaltu centrs DOMUS RIGENSIS

DOMUS RIGENSIS ir biedrība, kuru pēc Latvijas neatkarības atgūšanas 1992. gadā Rīgā kopīgi nodibināja latvieši un vācbaltieši.

Tās  mērķis ir  kopt Rīgas kultūras kopējo mantojumu un veicināt kontaktus starp cilvēkiem, kas interesējas par Rīgu un Latviju.

Latviešu- vācbaltiešu centrs DOMUS RIGENSIS Mencendorfa namā Rīgas vecpilsētā velta savus pasākumus nozīmīgu  vācu vēstures un kultūras pēdu apzināšanai Baltijā un savstarpējai latviešu un vāciešu saskarsmei, aplūkojot to atšķirīgā redzējumā.

http://domus-rigensis.eu/

 

Stikla mākslas un studiju centrs.

Biedrības mērķi – veicināt sabiedrībā izpratni par stikla mākslu un stikla dizainu, organizējot izstādes, konferences, radošās darbnīcas un citas aktivitātes Latvijā un ārvalstīs.

Interesentiem iespējams pieteikties uz meistarklasi mākslinieces Ilzes Dūdiņas vadībā.

telefons: +371 29632208

e-pasts: stiklamaksla@gmail.com

www.stiklamaksla.lv

Vēndamas Vēnkoloniālais muzejs Nīderlandē.

1939. gadā dibinātais kūdras ieguves reģiona vēstures muzejs nopietni pēta Nīderlandes un Latvijas kontaktus. Vēnkoloniālais muzejs ir vienīgais Eiropā, kurā ir iekārtota speciāla Rīgas zāle. Mencendorfa namu ar šo muzeju vieno kopīgi izstāžu un konferenču projekti. Sadarbību kuplinās 2021. gadā iecerētā Nīderlandes mākslinieku izstāde – Baltijas iedvesmoti darbi.

https://www.veenkoloniaalmuseum.nl/de

ATBALSTĪTĀJI

VAKANCES

Nav brīvas vakances.