Fotogrāfu balss muzejā: Agnese Zeltiņa

“Fotogrāfu balss muzejā” otrais viesis ir fotogrāfe un kuratore Agnese Zeltiņa. Vairāk par kino, teātra un portretu fotogrāfa darba aizkulisēm, visu šo jomu mijiedarbību un freelance darbu, klausieties ierakstā.

 

 

Latvijas Fotogrāfijas muzejs 2021. gada sezonā organizē jaunu, izglītojošu programmu plašai auditorijai – raidierakstu (podkāstu) ciklu “Fotogrāfa balss muzejā”, kurš sastāvēs no astoņām intervijām ar latviešu fotogrāfiem. Programma radīta ar mērķi veicināt aktīvu sadarbību starp institūciju, fotogrāfiem un sabiedrību, kā arī raisīt diskusiju par fotogrāfa darbu, tā specifiku un  apspriest nozarei aktuālus tematus. Šīs sarunas fotogrāfiem sniegs iespēju paust savas idejas un nostāju vidē, kurā tās netiek interpretētas vai pārveidotas citu vārdiem, tādējādi saglabājot paša autora vēstījumu par savu darbu.

Fotogrāfe Agnese Zeltiņa (1976) ieguvusi Mākslas bakalaura grādu Audiviozuālajā jomā Latvijas Kultūras akadēmijā, šobrīd strādā pie maģistra darba Latvijas kultūras akadēmijā kultūras menedžmenta un radošo industriju specialitātē. Kopš 2014. gada strādā kā pašnodarbināta fotogrāfe un kino nozares kuratore, producējot portālu “Kino Raksti”. Zeltiņas radošā darbībā galvenokārt saistīta ar divām jomām – kino un fotogrāfiju. Strādājusi Rīgas Kinomuzejā kā projektu kuratore un muzeja vadītāja, kā fotogrāfe piedalījusies 30 Latvijas filmu uzņemšanas laukumos. Sadarbojas ar Latvijas Nacionālo Operu, Nacionālo teātri, Dailes teātri, Dirty Deal Teatro un apvienību Kvadrifons kā 23 izrāžu fotogrāfe. Fotogrāfe ir piedalījusies septiņpadsmit fotoizstādēs, no tām rīkotas divas personālizstādes “How to Disappear Completely” Latvijas Fotogrāfijas muzejā (2007) un “Sīktēli” Galerijā Istaba (2011). Viņas mākslinieciskais stils fotogrāfijā šobrīd saistās ar attēlu eksperimentiem gan tā uzņemšanas brīdī, piemēram, sliktos gaismas apstākļos, gan meklējot paņēmienus un tos izgatavojot no jauna.

 

Agneses Zeltiņas darbus iespējams apskatīt Instagram lapā: @agnesezeltinaphotography

Un galerijās:

https://www.kinoraksti.lv/kadra/carte-blanche/viesturs-kairiss-dainis-ivans-pie-upes-636

https://www.kinoraksti.lv/kadra/carte-blanche/imants-lancmanis-davis-simanis-revolucijas-motivi-589

https://www.kinoraksti.lv/kadra/fotogalerija-spoguli-pasaules-pirmizrade-748

https://www.kinoraksti.lv/kadra/reportaza/pilsata-pi-upis-aizkadri-632

https://www.kinoraksti.lv/kadra/reportaza/melanijas-hronika-bez-skanas-225

https://www.opera.lv/lv/izrade/hamlets.-nestasti-man-pasakas/

https://www.opera.lv/lv/izrade/speleju-dancoju/

https://www.opera.lv/lv/izrade/karmelisu-dialogi/

 

Ar fotogrāfu sarunājās Monta Krūze, ierakstu kūrēja Linda Muižniece.

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.