Fotogrāfu balss muzejā: Aivars Liepiņš

“Fotogrāfu balss muzejā” pirmais viesis ir laikraksta “Diena” fotožurnālists Aivars Liepiņš. Vairāk par fotožurnālista darbu, karjeru, fotogrāfa projektiem un autorkolekcijām, kuras tapušas ārpus profesionālā darba laikrakstos, klausieties ierakstā.

Latvijas Fotogrāfijas muzejs 2021. gada sezonā organizē jaunu, izglītojošu programmu plašai auditorijai – raidierakstu (podkāstu) ciklu “Fotogrāfa balss muzejā”, kurš sastāvēs no astoņām intervijām ar latviešu fotogrāfiem. Programma radīta ar mērķi veicināt aktīvu sadarbību starp institūciju, fotogrāfiem un sabiedrību, kā arī raisīt diskusiju par fotogrāfa darbu, tā specifiku un  apspriest nozarei aktuālus tematus. Šīs sarunas fotogrāfiem sniegs iespēju paust savas idejas un nostāju vidē, kurā tās netiek interpretētas vai pārveidotas citu vārdiem, tādējādi saglabājot paša autora vēstījumu par savu darbu.

 

Aivars Liepiņš (1953) fotogrāfijas pamatus sāk apgūt 1972. gadā pašmācības ceļā. 1973. gadā viņš iestājas Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātes Žurnālistikas nodaļā. Kopš 1977. gada viņš ir štata fotogrāfs dažādos preses izdevumos (avīze “Pionieris”, žurnāls “Draugs”, vēlāk avīzēs “Elpa”, “Atmoda”, “Latvijas Jaunatne”, “Labrīt”). No 1995. gada Aivars Liepiņš uzsāk darbu laikrakstā “Diena”, kur strādā arī šobrīd. Viņš ir bijis viens no foto ziņu aģentūras A.F.I. dibinātajiem. Viņa fotogrāfijas publicētas gan Latvijā, gan dažādos izdevumos ārzemēs. Viena foto albuma (“Daugavpils” 1988.), daudzu grāmatu un foto albumu līdzautors. Paralēli darbam presē, A. Liepiņš gatavo autorkolekcijas. Viņa personālizstādes tapušas gan Latvijā, gan daudzviet pasaulē (Vācijā, Lielbritānijā, Dānijā, ASV u.c.). Vairākkārt atzīts par labāko preses fotogrāfu Latvijā un saņēmis balvu “Preses nagla”. 1992. gadā bijis to 30 Eiropas fotogrāfu skaitā, kuri nominēti Fox Talbot balvai (Lielbritānija). 2020. gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

 

Ar fotogrāfu sarunājās Monta Krūze, ierakstu kūrēja Linda Muižniece.

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.